РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mychuda L. 
Development of algorithms for improving the accuracy and performance speed of a functional analog-to-digital converter / L. Mychuda // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 3/9. - С. 58-69. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Наведено результати досліджень аналого-цифрового функціонального перетворення зі змінною основою логарифму. У відомих аналого-цифрових перетворювачах підвищення швидкодії призводить до погіршення точності і навпаки. На відміну від відомих, розроблений метод надає можливість покращити швидкість перетворення без збільшення похибок. Він реалізується на схемах із комутованими конденсаторами. Оскільки, саме використання явищ перерозподілу та накопичення заряду в конденсаторних комірках надає можливість створити перетворювачі зі змінною основою логарифму. Додатковою перевагою такої реалізації є надійність, мале споживання енергії та висока технологічність виготовлення. Це надає можливість інтегрувати перетворювачі зі змінною основою логарифму до різних пристроїв автоматики. Наприклад як до блоків обчислювачів стаціонарних інформаційно-вимірювальних систем, так і до мініатюрних чи мобільних давачів стану об'єкту. У ході досліджень розроблено 3 алгоритми зміни основи логарифма співвідношенням ємностей коденсаторів. Висота кроку перетворення залежить від основи логарифма і змінюється на кожному піддіапазоні перетворення. Спадна розгортка відбувається кроками згори донизу. Вона є доцільною для великих вхідних сигналів. Зростаюча розгортка кроками знизу догори є кращою, якщо вхідні значення є малими. Двостороння розгортка є універсальною. Проведені дослідження дозволили оцінити похибки та час перетворення запропонованого пристрою. Вибрано оптимальну кількість кроків дозувань на кожному піддіапазоні 10, а також оптимальну кількість піддіапазонів перетворення 4. Для цих значень одержано похибку меншу 0,005 % за час перетворення 100 мкс (40 періодів тактових імпульсів). Отримані результати надають можливість виготовляти аналого-цифрові функціональні перетворювачі з підвищеними точністю та швидкодією. Вони відповідають кращим світовим аналогам і їх можна застосовувати для різних промислових і наукових задач. Особливістю є можливість задання користувачем як бажаної точності, так і необхідної швидкодії, ще до початку перетворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.38 + З973-044.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського