РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Borisov Yu. 
Development of electric-arc pseudoalloy coatings for the strengthening of copper walls of molds / Yu. Borisov, N. Vigilianska, I. Demianov, O. Grishchenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 3/12. - С. 6-14. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

На підставі вимог, що пред'являються до захисних покриттів кристалізаторів, визначено матеріали псевдосплавів для нанесення покриттів із двох дротів. Одним із дротів є мідний, який забезпечує підтримку достатньої теплопровідності шару, а другий складається з матеріалу, що забезпечує зносостійкість покриття. Як другий дріт використано дроти NiCr, Mo, Ti і порошковий дріт, що складається з сталевої оболонки та наповнювача порошку FeB. На підставі розрахункових даних по теплопровідності покриттів з урахуванням коефіцієнтів тепловіддачі, виконано розрахункову оцінку впливу цих покриттів на теплові процеси в кристалізаторі (температуру поверхні стінки, інтенсивність відводу тепла від стінки). Електродуговим напиленням отримані псевдосплавні покриття з рівномірним розподілом компонентів, одним з яких є мідь, твердістю 1320 - 1460 МПа, а другим - зміцнюючий компонент NiCr, твердістю 2440 МПа; Mo, твердістю 5350 МПа; Ti, твердістю 7540 МПа; FeB, твердістю 7050 МПа. В результаті вимірювань коефіцієнта термічного розширення покриттів встановлено, що найбільш близьким до коефіцієнта термічного розширення міді є покриття Cu-NiCr, далі Cu-ПП (FeB), Cu-Ti і Cu-Mo. Стійкість псевдосплавних покриттів до абразивного зношування за кімнатної температури перевищує чисту мідь в 1,4 - 2,3 разу. Випробування псевдосплавних покриттів на опір зношуванню у разі нагрівання до 350 <^>oC показали, що зносостійкість покриттів Cu-NiCr і Cu-ПП (FeB) перевищує стійкість чистої міді в 4,5 і 22 рази, відповідно. Гаряча твердість покриття Cu-NiCr у діапазоні температур 20 - 400 <^>oC перевищує твердість чистої міді в 3 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського