РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білай І. М. 
Фармакологічна безпека комбінації аторвастатину з триметазидином за умов експериментальної гіперліпідемії / І. М. Білай, О. В. Цис, Є. О. Михайлюк // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2018. - № 4/5. - С. 64-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Велику зацікавленість викликають комбінації гіполіпідемічних препаратів, зокрема, засобів з групи статинів (аторвастатин - інгібітор редуктази ГМГ-КоА) з метаболітотропним препаратом триметазидином. Мета дослідження - оцінити вплив триметазидину на безпеку препарату (побічні прояви) аторвастатину в щурів з гіперліпідемією. Для вивчення гіполіпідемічної активності використовували білих лабораторних щурів-самців лінії Вістар масою 180 - 200 г. Було сформовано 4 групи по 7 лабораторних тварин: 1 група - інтактна (вводили фізіологічний розчин внутрішньошлунково), 2 група - контрольна патологія (експериментальна гіперліпідемія), 3 група - тваринам з гіперліпідемією вводили аторвастатин у дозі 17,2 мг/кг (в еквіваленті добової дози 20 мг для людини), 4 група - тваринам з гіперліпідемією вводили комбінацію аторвастатину 17,2 мг/кг з триметазидином. Для моделювання гіперліпідемії застосовували "вітамінну" модель (S. K. Y. Jousufzai, M. Siddiqi, 1976 р.). Як маркери безпеки аторвастатину в сироватці крові оцінювали рівень ферментів цитолізу (АЛТ, АСТ) за допомогою імуноферментного методу з використанням лабораторних наборів Кармей та визначали коефіцієнт Де Ритиса. Активність креатинфосфокінази (КФК) та лактатдегідрогенази (ЛДГ) (маркери кардіо- та міотоксичної дії) визначали за методикою H. U. Bergmeyer. Одержані результати свідчать про зменшення під впливом триметазидину проявів токсичності аторвастатину, що відображалося у зниженні активності АСТ АЛТ, у сироватці крові та їх співвідношення (коефіцієнт Де Ритиса) у порівнянні з контрольною групою та групою аторвастатину. Показники активності КФК і ЛДГ також знижувалися у разі застосування комбінації аторвастатину та триметази дину майже удвічі у порівнянні з контрольною групою, а також вигідно вирізнялись у порівнянні з групою аторвастатину. Сумісне застосування вищевказаних препаратів призводить у щурів до зменшення побічних проявів аторвастину завдяки цитопротекторним властивостям триметазидину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського