РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696314<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фадєєнко Г. Д. 
Взаємозв'язок між рівнем сироваткових маркерів запалення та метаболічними порушеннями при неалкогольній жировій хворобі печінки / Г. Д. Фадєєнко, І. Е. Кушнір, В. М. Чернова, Т. А. Соломенцева, О. Г. Курінна, Я. В. Нікіфорова, В. Ю. Гальчинська, І. В. Шуть, О. Є. Гріднєв // Сучас. гастроентерологія. - 2018. - № 5. - С. 7-12. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити рівень прозапальних маркерів у сироватці крові та визначити їх роль у формуванні метаболічних порушень у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП).. Обстежено 92 хворих на НАЖХП, з них у 48 діагностовано неалкогольний стеатоз (НАСЗ), у 44 - неалкогольний стеатогепатит (НАСГ). Середній вік хворих - (58,44 +- 11,8) року. Статевий розподіл був реципрокним. Контрольна група - 30 практично здорових осіб. Проведено оцінку параметрів об'єктивного огляду та інструментальне обстеження згідно з наказом МОЗ України № 826 від 06.11.2014 р. Додатково до стандартного обстеження здійснено моніторинг складу тіла пацієнтів на електронному приладі OMRON BF-511 (Японія, 2011). Для визначення дисфункції вісцеральної жирової тканини (ВЖТ) обчислювали індекс вісцерального ожиріння за методом M. C. Amato (2010). Вміст C-реактивного білка (C-РБ) та фактора некрозу пухлин alpha (ФНП-alpha) у сироватці крові визначали за допомогою імуноферментного методу. Вміст C-РБ був статистично значущо (p << 0,05) підвищеним у групі хворих на НАСГ у порівнянні з контрольною групою, суттєвих відмінностей від групи хворих на НАСЗ не виявлено. Концентрація ФНП-alpha у сироватці крові хворих на НАСГ і НАСЗ була статистично значущо (p << 0,05) більшою, ніж у контрольній групі. Виявлено прямо пропорційний зв'язок між рівнем ФНП-alpha й активністю цитолітичних ферментів (аланінамінотрансферази та gamma-глутамілтранспептидази), вмістом тригліцеридів, інсуліну натще, HOMA-індексом, а також залежність активності аланінамінотрансферази від рівня C-РБ (r = 0,35; p = 0,032). Встановлено, що у міру зростання активності ВЖТ підвищувався вміст у сироватці крові як ФНП-alpha, так і C-РБ. Висновки: найбільше підвищення рівня C-РБ, ФНП-alpha та ВЖТ зафіксовано у хворих на НАСГ. Збільшення вмісту ФНО-alpha спричиняє розвиток запалення у печінці у пацієнтів з ознаками метаболічного синдрому та може розглядатися як чинник ризику розвитку НАСГ у пацієнтів з НАЖХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського