РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696355<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tarasenko S. O. 
Personalized approach to perioperative anaesthetic management of thyroidectomy in patients with thyrotoxicosis = Персоніфікований підхід до періопераційного анестезіологічного менеджменту тиреоїдектомій у пацієнтів із синдромом тиреотоксикозу / S. O. Tarasenko, S. O. Dubrov, O. O. Tovkay, P. O. Lishhynskyi, D. M. Kvitka, M. V. Kunatovskyi // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2018. - 14, № 6. - С. 555-560. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Висвітлено аспект розв'язання актуального завдання сучасної тиреоїдної хірургії і поліпшення результатів хірургічного лікування пацієнтів із синдромом тиреотоксикозу. Мета дослідження - розробити персоніфікований підхід до вибору методу загальної анестезії (ЗА) та періопераційного знеболювання із застосуванням комплексу збалансованої аналгезії та сучасних методів контролю за перебігом анестезії. На першій стадії проведено ретроспективний і проспективний аналіз (2016 - 2017) 440 випадків і карт пацієнтів з тиреотоксикозом, які перебували на стаціонарному лікуванні з приводу тиреоїдектомії в 2015 - 2017 рр., для ідентифікації супутньої патології, визначення особливостей загальної анестезії залежно від виду анестезії та її ускладнень. Друга стадія полягала у проспективному дослідженні за участю 175 пацієнтів із тиреотоксикозом після тиреоїдектомії. Синдром тиреотоксикозу погіршує фізичний статус пацієнта за критеріями Американської асоціації анестезіологів. Як інгаляційна, так і тотальна внутрішньовенна анестезія негативно впливають на показники гемодинаміки та доставку кисню. Встановлено, що поєднана анестезія із білатеральною блокадою поверхневого шийного сплетення на тлі застосування інгаляційної низькопотокової або тотальної внутрішньовенної анестезії забезпечує кращий рівень знеболювання у порівнянні з моноанестезією. Найкращою антиеметичною схемою є використання ЗА на тлі базової анестезії пропофолом із додаванням метоклопраміду перед індукцією анестезії. Індивідуалізація подання та корекція дози газового або внутрішньовенного анестетиків під контролем BIS-моніторингу надають змогу досягнути персоніфікації загальної анестезії. Найбільш економічно доцільним є використання ІА севофлураном за мінімально-потоковим контуром (FGF = 400 мл/хв). Висновки: розроблено алгоритм анестезіологічного менеджменту у пацієнтів із синдромом тиреотоксикозу за тиреоїдектомій із обгрунтуванням використання інгаляційної низькопотокової або тотальної внутрішньовенної анестезії. Одержані нові вірогідні дані надали змогу розробити персоніфікований підхід до вибору методу загальної анестезії та періопераційного знеболювання із застосуванням комплексу ЗА та сучасних методів контролю за перебігом анестезії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.26-1 + Р457.261.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського