РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000696699<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литинська Т. О. 
Стан мікробіоти товстої кишки у хворих на вугрову хворобу та її вплив на перебіг захворювання / Т. О. Литинська, О. В. Кулик, Л. М. Бех // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2018. - № 4. - С. 48-52. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити кількісний та якісний склад мікробіоти товстої кишки у хворих на вугрову хворобу (ВХ) та проаналізувати вплив її порушень на тяжкість клінічного перебігу захворювання. Комплексно обстежено 37 хворих на ВХ. Вік пацієнтів коливався від 19 до 45 років, з них жінок - 21 (57 %), чоловіків - 16 (43 %). Термін захворювання становив від 6 міс до 25 років. Групу контролю склали 20 практично здорових осіб. Для діагностики супутніх дисбіотичних змін товстої кишки хворим проводили мікробіологічне дослідження калу (за методикою Р. В. Епштейн-Литвак та Ф. Л. Вільшанської). У хворих на ВХ виявлено різну гастроентерологічну патологію (диспепсію, гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, синдром подразненої кишки, функціональні порушення з боку гепатобіліарної системи, жовчнокам'яну хворобу тощо). Під час мікробіологічного дослідження калу супутній дисбіоз товстої кишки виявлено у 29 (78,4 %) хворих. Порушення мікробіоти товстої кишки різного ступеня тяжкості частіше діагностували у пацієнтів з середньотяжкою та тяжкою формами перебігу ВХ з тривалим терміном дерматозу. Висновки: можна припустити, що порушення мікробіоти кишечника, зокрема дисбіоз товстої кишки, є одним із суттєвих патогенетичних чинників, що негативно впливає на характер і тяжкість перебігу ВХ та потребує своєчасної діагностики й відповідної медикаментозної корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського