РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697095<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маршалок Т. Я. 
Аналіз фіскальної політики України в умовах економічних циклів: позитивні та негативні аспекти / Т. Я. Маршалок // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр.. - 2018. - № 9. - С. 22-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - виявити взаємозалежності, що виникають в царині фіскальної політики, можливості зниження чи необхідність підвищення податкового навантаження. Запропоновано ефективні механізми перерозподілу видатків держави для підвищення соціальних стандартів та розвитку економіки. Встановлено, як державні запозичення впливають на соціально-економічне становище країни, визначити чи можливо на даному етапі функціонування економіки відмовитися від нових запозичень, для того щоб знизити рівень боргової залежності країни. Використано загальнонаукові і спеціальні методи, зокрема: монографічний - при огляді літературних джерел за темою дослідження; експертно-логічний - при виборі кроків щодо формування фіскальної політики на тих чи інших етапах економічного розвитку; системно-аналітичний - при критичному аналізі фіскальної політики в умовах тих чи інших економічних дисбалансів. Встановлено, що наступне нагромадження боргу країни може призвести до втрати економічної незалежності нашої держави, диктуванням певних економічно невигідних умов зовнішніми кредиторами, що у подальшому вплине на соціальний та економічний добробут наших громадян. Запропоновано змінити вектори державної фіскальної політики в напрямку підвищення рівня капітальних видатків, зменшення боргового навантаження за рахунок зовнішніх позик, змінити вектори в напрямку залучення коштів від внутрішнього кредитора, зменшити рівень податкового навантаження на прибутки підприємств реального сектору, що дозволить вивільнити кошти для реінвестування,розширення сфери виробництва, призведе до пришвидшення темпів виробництва валового внутрішнього продукту. Як основа економічного зростання необхідно знизити рівень контролю за сферою виробництва, дебюрократизувати відносини між державою та бізнесом, необхідно впровадити непрямі методи державного контролю, забезпечити прозорість державної політики в сфері закупівель, дозволити громадськості приймати активну участь в прийнятті рішень в сфері економіки, що дасть змогу підвищити рівень довіри міжнародних інституцій, покращити інвестиційний клімат в країні, а це в свою чергу стане поштовхом до розвитку економіки. Отримані результати дослідження є підгрунтям для ефективного управління економічними процесами через призму фіскальної політики держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського