РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697141<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крючко Т. О. 
Клінічний досвід застосування Streptococcus salivarius K12 у профілактиці фаринготонзилітів і респіраторних інфекцій у дітей / Т. О. Крючко, О. Я. Ткаченко // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 7. - С. 629-634. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Streptococcus salivarius K12 (SsK12) - пробіотичний штам, що належить до I класу лантибіотиків, він інтенсивно пригнічує in vitro ріст Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniaе, Haemophilus influenzaе і Moraxella catarrhalis, які є одними з основних етіологічних чинників бактеріальних інфекцій респіраторного тракту в дітей. Streptococcus salivarius - це штам корисних бактерій, який у нормі присутній у здоровій ротовій порожнині й становить 40 % від загальної популяції бактерій. Попередня робота авторів продемонструвала, що 30-денне застосування SsК12 у пацієнтів із рекурентними захворюваннями верхніх дихальних шляхів суттєво знижує ступінь колонізації слизової оболонки ротоглотки патогенними мікроорганізмами. Проведено відкрите клінічне випробування, що включало 48 дітей із фаринготонзилітом і рецидивуючими захворюваннями верхніх дихальних шляхів, які приймали лантибіотик із Streptococcus salivarius K12 (Бактобліс) згідно з інструкцією. У дітей, які одержували SsK12 протягом двох курсів по 30 днів з інтервалом в 3 міс, епізоди фаринготонзилярної інфекції, пов'язані з бета-гемолітичним стрептококом групи A або не пов'язані з ним, виникали значно рідше (майже на 80 % в обох випадках) після профілактичного застосування бактоблісу. У пацієнтів із групи дослідження вірогідно зменшилась частота епізодів вірусних фарингітів, ринітів, трахеїтів, ларингітів, стоматитів і гострих середніх отитів після застосування лантибіотика. З'ясовано зменшення використання антибіотиків і жарознижувальних препаратів більше ніж на 80 %, а також суттєве зменшення кількості пропущених днів у дошкільних і шкільних закладах - на 81 та 77 % відповідно. Висновки: враховуючи добрі комплайєнс і переносимість препарату бактобліс, а також необхідність тривалого його використання для досягнення максимального терапевтичного ефекту, рекомендовано повторювані курси 2 - 3 рази на рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-5 + Р733.682.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського