РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Petranovska A. L. 
Synthesis and properties of magnetically sensitive nanocomposites based on magnetite and gemcitabine = Синтез і властивості магніточутливих нанокомпозитів на основі магнетиту і гемцитабіну / A. L. Petranovska, M. V. Abramov, N. M. Opanashchuk, S. P. Turanska, N. V. Kusyak, P. P. Gorbyk // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - 9, № 4. - С. 353-361. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Мета роботи - синтез нових поліфункціональних магніточутливих нанокомпозитів (НК), здатних до цільової доставки в пухлини гепатоцелюлярної карциноми і внутрішньопечінкової холангіокарциноми лікарського препарату хіміотерапевтичного механізму дії гемцитабін (ГЦ) та депонування за допомогою магнітного поля, дослідження основних фізико-хімічних властивостей НК. Напрямок досліджень включає синтез нанорозмірного однодоменного магнетиту як магніточутливого носія, модифікування його поверхні вуглецевим покриттям задля стабілізації та хімічної функціоналізації, біофункціоналізацію НК шляхом іммобілізації ГЦ. Для досліджень синтезовано наступні зразки НК: Fe3O4, Fe3O4/ГА, Fe3O4/C. Вибір зразків пояснюється необхідністю одержання на поверхні магніточутливого носія захисного біосумісного покриття з високими адсорбційними властивостями. Карбонізацію поверхні Fe3O4 та одержання НК Fe3O4/C здійснювали за допомогою органічної речовини і полігеля CS (Карбомер 934). Адсорбцію ГЦ на поверхні магнетиту та НК Fe3O4/ГА, Fe3O4/C проводили у водному середовищі в діапазоні концентрацій C0 = 0,2 - 0,8 мг/мл (g = 0,03 г, V = 5 мл, pH 7,0) протягом 2 год у динамічному режимі за кімнатної температури. Кількість адсорбованої речовини на поверхні НК визначали за допомогою спектрофотометра за <$Elambda~=~268> нм за калібрувальним графіком. Вивчено адсорбційні характеристики поверхонь синтезованих НК щодо ГЦ. Одержані результати свідчать про залежність адсорбційної ємності досліджених зразків від хімічної природи їх поверхні. Зростання рівноважної концентрації ГЦ призводить до збільшення адсорбційної ємності НК Fe3O4/ГА, яка для Fe3O4 та НК Fe3O4/C майже виходить на насичення. Поверхні досліджених НК характеризуються досить близькими значеннями адсорбційних параметрів (A = 25 - 30 мг/г), що може бути зумовлено подібною природою адсорбційних центрів їх поверхонь і механізмів адсорбції. Ступінь вилучення ГЦ R (%) складає 25 - 30 %. Магнітні властивості НК з адсорбованим гемцитабіном Fe3O4/ГЦ, Fe3O4/ГА/ГЦ, Fe3O4/C/ГЦ досліджували за допомогою лабораторного вібраційного магнітометра. Ідея досліджень грунтується на використанні ансамбля суперпарамагнітних носіїв як зонда для визначення параметрів та контролю наноструктур типу ядро-оболонка складної будови. Виміряно петлі гістерезису частинок магнетиту та НК з іммобілізованим ГЦ. За допомогою методів магнітної гранулометрії встановлено, що товщина оболонки ГЦ у складі НК Fe3O4/ГЦ становить <$E2,4~symbol С~0,1> нм. Вважаючи товщину шару ГЦ рівною 2,4 нм в усіх досліджених наноструктурах, знайдено значення товщини шару гідроксиапатиту в структурі НК Fe3O4/ГА/ГЦ (<$E3,5~symbol С~0,1> нм) та товщину шару C в НК Fe3O4/C/ГЦ (<$E3,2~symbol С~0,1> нм). Одержані дані можуть бути корисними під час створення лікарських магнітокерованих наносистем адресної доставки та адсорбційних матеріалів для використання в онкотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252 + Р56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського