РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697188<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sirenko O. G. 
Electrophysical properties of composites based on the epoxy resin and expanded graphite = Електрофізичні властивості композитів на основі епоксидної смоли та терморозширеного графіту / O. G. Sirenko, S. M. Makhno, O. M. Lisova, G. M. Gunya, P. P. Gorbyk // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - 9, № 4. - С. 442-446. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Розроблено полімерні конструкційні матеріали на основі епоксидної смоли, терморозширеного графіту (ТРГ) та наповнювачів неорганічної природи - перліту, вермікуліту з покращеними електрофізичними характеристиками. З метою визначення оптимальної концентрації ТРГ, для двох композитів: перліт - епоксидна смола, вермікуліт - епоксидна смола досліджено електрофізичні властивості композитів обох систем на низьких частотах за допомогою методу імпедансної спектрометрії та в надвисокочастотному діапазоні з використанням надвисокочастотного інтерферометра. Високі значення (>> 30) дійсної та уявної складових комплексної діелектричної проникності для обох систем досягаються за вмісту ТРГ менше 2 мас. %. Визначено значення порогу перколяції та критичні індекси систем: для системи з вермікулітом поріг перколяції становить <$Ephi sub c ~=~0,0018>, для системи з перлітом <$Ephi sub c ~=~0,0039>. Залежність логарифму дійсної складової електропровідності від логарифму частоти для зразків з низьким вмістом ТРГ до порогу перколяції носить лінійний характер і не залежить від частоти, що свідчить про високий рівень електронної провідності, а також про відносно низький рівень іонної провідності композитів. Встановлено, що відмінність електрофізичних характеристик двох систем за однакового вмісту ТРГ зумовлена природою поверхні діелектричних складових. Вищі значення має система з вермікулітом, що зумовлено гідрофобними властивостями його поверхні і проявом ефекту обтікання діелектричної частинки суспензією епоксидна смола-ТРГ, а частинки перліту частково просочуються суспензією. Змінюючи вміст діелектричних інгредієнтів, можна розширити функціональні можливості композитів за їх застосування для екранування від електромагнітних полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13 + Г741.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського