РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697268<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Патика М. В. 
Оцінка метагеному прокаріотного комплексу чорнозему за аграрного використання / М. В. Патика, О. Л. Тонха, Т. І. Патика, М. О. Кіроянц, С. В. Веретюк // Мікробіол. журн.. - 2018. - 80, № 6. - С. 109-122. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - комплексні дослідження метагеномних ресурсів і структури прокаріотного різноманіття, яке формується в грунтах за різного аграрного використання (чорнозем звичайний). У роботі було використано методи: молекулярно-біологічні - екстракція тотальної ДНК, електрофоретичне розділення продуктів ампліфікації 16s рРНК, візуальна детекція зразків ДНК, аналіз поліморфізму довжин рестрикційних фрагментів, польові - системи землеробства. Встановлено, що у разі грунтозахисних систем (в т.ч. без добрив) видове багатство прокаріот чорнозему звичайного у 2 - 3,8 разу менше у порівнянні з оранкою, що зумовлює перманентне зниження грунтової родючості. Виявлено різноманітну та трофічно складнішу будову філотипової структури грунтового бактеріального мікробіоценозу за різноглибинного безполицевого обробітку (шар 0 - 5 см). Його основу складають 7 основних кластерів домінуючих генотипів, що відносяться до представників 98 видів, 31 % яких некультивовані. За оранки якісний склад грунтового мікробіоценозу характеризувався сімома кластерами і видовим багатством з 57 видів, з яких 40% некультивовані. Застосування оранки зумовлює диференціацію за кількісним складом - у верхньому (0 - 5 см) шарі в 1,7 разу більше видове багатство бактеріального комплексу, ніж у нижньому (5 - 20 см). Якісний склад домінуючих генотипів прокаріот багатший на 73% у разі застосування оранки у порівнянні з варіантом мілкого плоскорізного обробітку. Висновки: системи землеробства, в першу чергу за рахунок обробітку грунту, значною мірою впливають на філотипове різноманіття грунтових мікроорганізмів з найскладнішою його будовою за різноглибинного безполицевого обробітку. Оранка зумовила диференціацію за кількістю домінуючих генотипів у різних шарах грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського