РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chernov A. P. 
Informativeness of ground penetrating radar method for investigations of the glaciers on Galindez, Winter and Skua Islands (the Argentine Islands, results for the period April to November 2017) = Інформативність георадарного методу при дослідженні льодовиків на островах Галіндез, Вінтер та Скуа (Аргентинські острови, результати досліджень за період квітень - листопад 2017) / A. P. Chernov // Укр. антаркт. журн.. - 2017. - № 16. - С. 29-36. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Наведено результати георадарних досліджень острівних льодовиків. Мета досліджень - випробувати придатність георадара VIY-3 300 для роботи за умов Антарктики та перевірити інформативність застосування даної апаратури для дослідження льодовиків. Результати георадарних досліджень льодовика на острові Галіндез порівняно з результатами відеоімпульсного радіолокаційного методу (результати 1998 р.), вертикального електрорезонансного зондування (2004 р.) та з даними метеорологічних досліджень (2014 - 2017). Застосовувався метод сталого розносу між антенами георадара; центральна частота антени: 300 МГц. Записано профіля вздовж 2 льодовиків на острові Вінтер, 2 льодовиків на острові Скуа та одного льодовика на острові Галіндез. Зареєстровано аномалії проінтерпретовані як шаруватість льоду, підошва льодовика, тріщинуватість, пустоти, місця підвищеної вологості та потенційні водні канали. Для точної характеристики неоднорідностей та для прогнозу їх подальшого розвитку, треба робити подальший георадарний моніторинг льодовиків. Висновки: георадар VIY-3 300 цілком придатний для роботи за умов Антарктики та на записаних профілях є інформація про неоднорідності в льодовиках до глибини 27,5 метрів. Апаратура легко транспортабельна та польові дослідження на згаданих острівних льодовиках можуть проводитись однією людиною. Швидкість роботи складає 300 метрів за 20 хв у разі дослідження нової ділянки та 600 метрів за 30 хв під час моніторингових досліджень за наміченою траєкторією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського