РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Repina S. V. 
From animal hibernation to human's hypometabolism: cellular mechanisms of natural and artificial hypobiosis = Від гібернації тварин до гіпометаболізму людини: клітинні механізми природного та штучного гіпобіозу / S. V. Repina, O. A. Nardid, O. V. Shylo, I. F. Kovalenko // Укр. антаркт. журн.. - 2017. - № 16. - С. 158-166. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Мета роботи - проведення порівняльних досліджень структурно-функціональної відповіді еритроцитів щурів та хом'яків на перебування тварин у стані штучного гіпобіозу за умов гіпотермії-гіпоксії-гіперкапнії та вихід з нього. Досліджували еритроцити щурів та хоміяків: контрольних, у стані штучного гіпобіозу, через 2 і 24 год після нього, а також зимосплячих хоміяків. Осмотичну стійкість визначали за методом малокутового світлорозсіювання. Відносний вміст форм гемоглобіну (окси-, дезокси- та метHb) визначали за допомогою диференціальної спектрофотометрії. Мікров'язкість цитозолю оцінювали в діапазоні 37 - 0 oC за методом ЕПР спінових зондів. Стан штучного гіпобіозу характеризувався зниженням температури тіла (до 16 oC), однаковим для гомойотермних і гетеротермних ссавців. Це супроводжувалося змінами осмотичної стійкості, відносного вмісту форм гемоглобіну, мікров'язкості цитозолю еритроцитів. Через 2 год після гіпобіотичного стану фізіологічні показники тварин наближалися до норми, проте спостерігалося значне підвищення осмотичної стійкості та збільшення відносного вмісту оксигемоглобіну. Зміни параметрів еритроцитів зберігалися до 24 год пост-гіпобіотичного стану. Реакції еритроцитів на природний та штучний гіпобіози мали як спільні, так і особливі риси. Виявлено сезонні відмінності у реакціях цитозолю еритроцитів гомойотермів і гетеротермів. Висновки: спостерігалася реакція еритроцитів in vivo на фізіологічні перебудови, що викликані станом штучного гіпобіозу як у гетеротермних, так і у гомойотермних ссавців. Виражені зміни структурно-функціонального стану еритроцитів зберігалися протягом 24 годин пост-гіпобіотичного стану, у той час, як фізіологічний стан тварин наближався до норми вже через 2 год. Наявність слідових реакцій еритроцитів ссавців після знаходження у стані гіпобіозу надає змогу розглядати модель штучного гіпобіозу перспективною для прояснення клітинних механізмів індукції контрольованого гіпометаболізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1 + Е60*669.343.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського