РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000697873<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мафтин Н. В. 
Типологія моделювання хронотопу в новелах Юрія Яновського "Поворот" та Амброуза Бірса "Випадок на мосту через Совиний рівчак" / Н. В. Мафтин // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2017/2018. - № 4/3. - С. 163-173. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено специфіку моделювання хронотопу в новелах Ю. Яновського "Поворот" та А. Бірса "Випадок на мосту через Совиний рівчак". Типологічний аналіз особливостей побудови часопросторових координат у творах українського й американського письменників надав можливість розкрити їхню майстерність у царині новелістичної композиції. Обидва новелісти майстерно використали просторово-часову композицію як особливий, усвідомлений художній прийом. Ведучи "гру" з часом і простором, задіяли багаті можливості для цікавих композиційних багатоходівок, завдяки чому досягли справді досконалої архітектоніки. У новелах обох авторів використано аналогічні прийоми зображення соціально-історичного часу, характерна подвійна розв'язка, що посилює емоційний ефект. Завдяки застосуванню прийому концентричних переходів сну в сон і "псевдо пробуджень" у Ю. Яновського та візій персонажа в каталептичному стані у А. Бірса фактично безфабульні сюжети розгортаються в насичені подієвістю структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Яновський Ю. 534 + Ш5(7СПО)5-4 Бірс А. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського