Івчик Н. С. Гендерний ракурс символічного простору (на прикладі м. Рівне) / Н. С. Івчик // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 5. - С. 225-234. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.Проаналізовано символічний простір м. Рівне в його гендерному "прочитанні". Об'єктом дослідження є пам'ятники, які встановлено в цьому місті в час існування СРСР і після здобуття Україною незалежності. Стверджується, що впродовж другої половини ХХ ст. роль жінок у Другій світовій війні мінімізувалася, що, з-поміж іншого, відобразилося в скульптурних композиціях. Тим часом участь жінок у боротьбі Української Повстанської Армії відображена лише однією постаттю, пам'ять про яку вшановано шляхом встановлення меморіальної дошки. Стверджується, що в формуванні символічного простору Україна почасти копією досвід СРСР: відведення значної ролі в ньому сюжетам героїзму часів Другої світової війни. Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Щ117.162(4УКР-4РІВ-2Р)
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|