РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000698000<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жабченко І. А. 
Особливості гормонального гомеостазу у жінок з порушеним дозріванням шийки матки / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, Щ. Р. Сюдмак, О. М. Бондаренко // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 38-42. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проблема несвоєчасного дозрівання шийки матки (ШМ) (запізніле у випадку вагітності або передчасне - у разі порушення обтураційної функції ШМ) у сучасному акушерстві розглядається як біологічний процес, тісно пов'язаний із такими факторами, як хронологічна тривалість вагітності, механізми початку та тривалості пологів, стан фетоплацентарного комплексу та ШМ. Мета дослідження - визначення особливостей гормонального гомеостазу у жінок з порушеним дозріванням (ПД) ШМ. У динаміці вагітності було обстежено 28 жінок, які знаходились на лікуванні та розродженні у відділенні патології вагітності та пологів ДУ "ІПАГ імені академіка Щ. М. Лук'янової НАМН України". Розподілення пацієнток із ПД ШМ проведено наступним чином: 1-а група - 13 жінок із ризиком переношування, переважну кількість яких становили першовагітні; 2-а - 15 першовагітних з істміко-цервікальною недостатністю (ІЦН). Напередодні пологів у 39 - 40 тиж концентрація естрадіолу у сироватці крові жінок 1-ї групи досягла максимальних значень і становила 68,2 +- 1,3 нмоль/л. У жінок з ІЦН концентрація естрадіолу у сироватці крові була у межах гестаційної норми. Як свідчать дослідження, концентрація прогестерону у сироватці крові у 1-й групі становила 759,9 +- 23,2 нмоль/л, коефіцієнт П/Е2 - 10,9 +- 0,78. Слід зазначити, що у 2-й групі дослідження відзначено зсув естроген-прогестеронової рівноваги у бік естрогенів, що свідчить про підвищення активності <$E alpha sub 2>-адренорецепторів і зниження представництва та активності <$E beta>-адренорецепторів. У переважної кількості обстежених жінок 2-ї групи за даними кольпоцитології був естрогенний тип мазка (68,4 %), що відповідає їхнім гормональним змінам у концентрації естрадіолу та прогестерону у сироватці крові. Підвищення концентрації кортизолу у крові вагітних 1-ї групи свідчить про високий рівень психоемоційного стресу та напруження нейроендокринних механізмів адаптації, що може бути однією з причин переношування вагітності. У той самий час секреція пролактину достовірно зменшувалась у вагітних 2-ї групи щодо показників жінок 1-ї групи. Наведені дані свідчать про характерну для вагітних із функціональним порушенням обтураторної функції ШМ відносну прогестеронову недостатність, яка проявляється зсувом естроген-прогестеронового співвідношення і є ознакою нестійкості гормонопродукувальної функції плаценти та однією з головних патогенетичних ланок її дисфункції і неспроможності ШМ під час вагітності. Перебіг вагітності у жінок з ризиком переношування супроводжується порушенням функції фетоплацентарного комплексу, репрезентованим абсолютною та відносною гіпоестрогенією за наявності незмінної щодо норми концентрації прогестерону у сироватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.24 + Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського