РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000698422<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовк Ю. В. 
Результати дослідження клінічно-рентгенологічних показників щічних ділянок пацієнтів з різними типами лиця при підготовці до автотрансплантації дефектів тканин порожнини рота жировим тілом щоки / Ю. В. Вовк, О. В. Ружицька, В. Ю. Вовк // Новини стоматології. - 2018. - № 2. - С. 12-18. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Мета роботи - розпрацювання клінічно-рентгенологічного алгоритму обстеження хворих з різними типам лиця при підготовці до заміщення тканинних дефектів автотрансплантатом щічного жирового тіла (ЩЖТ). Для запобігання розвитку ускладнень при хірургічному заборі ЩЖТ слід враховувати індивідуальні особливості його локалізації у пацієнтів з різними типами обличчя. Проведено обстеження 18 пацієнтів різної статі, віку з різними типами лиця при післяекстракційних дефектах тканин альвеолярних відростків щелеп. Тип обличчя пацієнтів встановлено за значеннями Prosopic index. Товщину щічної ділянки (Т) визначено за методикою Tobias G. et al., 1994. Рентгенологічну оцінку здійснено на панорамних знімках з визначенням кута сагітального нахилу, вертикальної віддалі першого моляра до площини піднебіння і коефіцієнта співвідношення між ними. Встановлено статистично визначену відмінність результатів клінічних досліджень показника (Т) у пацієнтів з різними типами обличчя. В середньому, у мезофаціалів показник (Т) різних ділянок клінічного біометричного дослідження становив 8,83 - 0,77 мм. Порівняно з мезофаціалами, у брахіфаціалів він був більшим у середньому в 1,14 разів, у доліхофаціалів - у 1,4 раза. При дослідженні ефективності застосування рентгенометричних показників встановлено, що показники OP-FH, Max-PP та індекс їх співвідношення статистично достовірно вирізняються у пацієнтів з різними типами лиця. Вивчення корелятивного зв'язку між застосованими клінічними та рентгенометричними параметрами дозволило виявити репрезентативну спорідненість рекомендованого алгоритму клінічно-рентгенологічного обстеження пацієнтів з різними типами лиця при плануванні автотрансплантації ЩЖТ. Висновки: одержані результати науково-практичного аналізу вказують на необхідність врахування їх вислідів при виборі оперативного доступу з приводу автотрансплантації ЩЖТ і свідчать про необхідність подальших розширених досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського