РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000698431<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Комариця О. Й. 
Вивчення хімічної кінетики десорбції хлоргексидину із гідрогелю на основі адгезивно активного полімеру у складі знімного тимчасового пластинкового протеза / О. Й. Комариця, С. Ю. Крамаренко, Н. М. Баран, Ю. Я. Мельник // Новини стоматології. - 2018. - № 2. - С. 80-84. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення кінетики десорбції хлоргексидину з гідрогелю на основі адгезивно активного полімеру (ГААП) у складі перехідного знімного протеза у порожнину рота. У дослідженні використано хлоргексидин біглюконат ("Sigma-Aldrich", США), універсальний індикаторний папір ("Merck", Німеччина), натрію гідроксид, хлоридна кислота та хлороформ - х.ч. або ч.д.а. Виміряно оптичну густину за допомогою спектрофотометра СФ-56 (АТ "ЛОМО", Росія). Групу дослідження становили 28 пацієнтів із генералізованим пародонтитом, які потребували видалення зубів на етапі комплексного пародонтологічного лікування, що охоплювало знімне протезування. Забір слини у пробірку проводено методом змиву дистильованою водою (20 мл) після встановлення протеза з ГААП, насиченого хлоргексидин біглюконатом, з інтервалом: перша година - кожні 15 хв, друга година - через 30 хв, кожна наступна година - упродовж чотирьох годин, потім через дві та через чотири години. Загальна тривалість становила до 10 годин спостереження. За наведеними даними можна відслідкувати активне виділення хлоргексидину в першу годину експозиції: з 25 мкг/мл до 18 мкг/мл. У наступні години дослідження простежено стабілізацію процесу виділення хлоргексидину із ГААП у порожнину рота в межах 15 мкг/мл. Висновки: на основі досліджень встановлено, що найбільші кількості хлоргексидину десорбують упродовж першої години експозиції, після чого настає момент рівноваги процесів сорбції-десорбції. Надалі, препарат не виділяється повністю, і препаративно діє з поверхні тривалий час у стані встановленої рівноваги. Ця система локального постачання ліків може ефективно використовуватися у клінічній практиці при забезпеченні прискореного та надійного загоєння ранової поверхні після видалення зубів під базисом тимчасового протеза та для запобігання ускладненням після стоматологічних втручань, що пов'язані із порушенням цілісності слизової оболонки порожнини рота та пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського