РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000698502<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коломийчук Д. І. 
Теоретико-методологічні підходи до вивчення національної економіки як складної відкритої господарської системи / Д. І. Коломийчук // Бізнес Інформ. - 2018. - № 11. - С. 14-21. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз теоретико-методологічних підходів до вивчення національної економіки як складної відкритої господарської системи, що обумовлює необхідність уточнення сутності, структури і типологізації економічних систем, їх місця та ролі у світовій економіці. Зроблено огляд найбільш поширених підходів до визначення сутності економічної системи (функціонального, структурно-морфологічного, інформаційного та генетичного) та підходів до визначення її структурних елементів. Запропоновано авторське визначення економічної системи як складної, фрактальної, гетерархічної цілісності підсистем та елементів економіки, процесуальними атрибутами якої є самоорганізація, саморозвиток, історичність та людинорозмірність. Обгрунтовано, що основні параметри стійкості економічної системи визначаються конкретними показниками, вихід за межі яких свідчить про перехід системи в нестійкий стан. Проаналізовано роль теорії господарського порядку як методологічної основи визначення ключових властивостей і характеру економічних систем. Зроблено висновок, що перехідна економіка нового типу є складним феноменом, який поєднує загальні риси, притаманні всім трансформаційним процесам; особливі ознаки, характерні для транзитивних країн, що розвиваються; та унікальні властивості, притаманні економікам певних країн світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01,112 + У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського