РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000698894<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лісецька І. С. 
Клінічний стан та особливості мікробіоценозу тканин пародонта у підлітків із катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Соврем. педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 20-25. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Захворювання пародонта посідають друге місце за частотою та поширеністю після карієсу та залишаються актуальною проблемою дитячої стоматології. Дана патологія виникає внаслідок дії цілого ряду факторів. Особливо часто патологічні процеси в пародонті зустрічаються у підлітків із загально соматичними захворюваннями, зокрема в осіб із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Мета роботи - вивчити особливості клінічного стану та мікробіоценозу тканин пародонта у підлітків із катаральним гінгівітом (КГ) і хронічними гастродуоденітами (ХГД) із наступним плануванням лікувально-профілактичних заходів. Проведено клінічне стоматологічне обстеження 38 підлітків віком від 12 до 18 років із генералізованим КГ (ГКГ) і ХГД, що склали основну групу. До групи порівняння ввійшли 25 підлітків аналогічного віку з діагностованим ГКГ без соматичної патології. Контролем слугували дані аналогічних досліджень, проведених у 20 підлітків відповідного віку без ознак запалення ясен та соматичних захворювань. Проведено мікробіологічні дослідження вмісту зубо-ясенної борозни. Перебіг гінгівіту в осіб основної групи переважно був хронічним або в стадії загострення, середнього ступеня тяжкості, з основною скаргою на кровоточивість ясен. У групі порівняння переважно діагностували хронічний катаральний гінгівіт легкого ступеня тяжкості. Одержані результати мікробіологічних досліджень свідчать, що найбільш імовірною причиною виникнення запального процесу в яснах може бути розвиток орального дисбіозу на тлі соматичної патології (ХГД) у поєднанні з недостатньою гігієною ротової порожнини. Зроблено висновки, що поширення КГ серед підлітків із ХГД є вищим, ніж у підлітків без супутньої соматичної патології. У підлітків із КГ, що перебігає на тлі ХГД спостерігаються більш виразні кількісні та якісні зміни мікробіоценозу ясен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16 + Р733.661.210.12 + Р733.661.220.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського