РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699022<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мостовой Ю. М. 
Гострий інфаркт міокарда у хворих на цукровий діабет: можливість та доцільність кардіопротекції / Ю. М. Мостовой, Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко, В. В. Распутін, І. А. Межієвська, А. В. Бронюк // Серце і судини. - 2018. - № 4. - С. 34-39. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність і безпечність додавання до стандартної терапії у пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС) з елевацією сегмента ST та супутнім цукровим діабетом (ЦД) 2 типу після реваскуляризації шляхом первинного коронарного втручання інфузії препарату, котрий містить 4,2 г аргініну гідрохлориду та 2,0 г L-карнітину. У дослідження було залучено 60 пацієнтів віком у середньому (64,3 +- 1,6) року з ГКС з елевацією сегмента ST тривалістю до 6 год та супутнім ЦД 2 типу, котрим було проведено ургентну коронарографію та стентування інфаркт-залежної артерії. Пацієнтів було розподілено на 2 групи: групу I - 30 осіб, котрим до стандартної терапії додавали внутрішньовенну інфузію препарату, котрий містив 4,2 г аргініну гідрохлориду та 2,0 г L-карнітину, по 100 мл протягом 7 діб, і групу II - 30 осіб, які не одержували додаткової терапії. Проведено загальноклінічне обстеження з оцінкою скарг та анамнезу, даних об'єктивного фізикального дослідження і результатів додаткових методів діагностики. Визначено рівень тропоніну і та оцінено резолюцію сегмента ST в 1-шу, на 3-гю та 7-му добу. Пацієнти обох груп були порівнянними за основними клінічними, антропометричними показниками, призначеною медикаментозною терапією, особливостями атеросклеротичного ураження коронарних артерій, тривалістю періоду ішемії, рівнем тропоніну I в 1-шу, на 3-тю та 7-му добу (усі p >> 0,05). Величина елевації сегмента ST на момент госпіталізації у пацієнтів обох груп статистично значущо не відрізнялася: (4,80 +- 0,17) та (4,50 +- 0,15) мм відповідно, але на 3-тю добу була меншою в групі I ((2,37 +-і 0,14) мм) у порівнянні із групою II ((3,20 +- 0,17) мм, p = 0,05). У пацієнтів групи I установлено статистично значуще зниження рівня аспартатамінотрансферази й аланінамінотрансферази на 7-му добу, більше, ніж у групі II (p = 0,048 та p = 0,032 відповідно). Висновки: у пацієнтів із ГКС з елевацією сегмента ST та супутнім ЦД 2 типу після реваскуляризації міокарда додавання до медикаментозної терапії комплексу амінокислот (4,2 г аргініну гідрохлориду та 2,0 г L-карнітину) сприяє швидкому зниженню рівня тропоніну I та зменшенню елевації сегмента ST і не супроводжується виникненням побічних ефектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського