РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василюк С. М. 
Особливості ультразвукових змін вен при варикозній хворобі нижніх кінцівок у вагітних і породіль / С. М. Василюк, Б. В. Криса, І. В. Дмитрів // Серце і судини. - 2018. - № 4. - С. 49-52. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити особливості перебудови венозної системи нижніх кінцівок під час вагітності та у післяпологовий період з використанням ультразвукового допплерівського ангіосканування. Проведено аналіз результатів ультразвукового ангіосканування венозної системи нижніх кінцівок у 54 вагітних (група I) із варикозним розширенням вен нижніх кінцівок та 14 жінок (група II) після пологів і закінчення лактації перед операцією з приводу варикозної хвороби. Під час вагітності стоншуються стінки вен і розширюється їх просвіт, розвивається недостатність остіального клапана з рефлюксом крові до 2 - 3 с, з'являються множинні тонкостінні вени у паховій ділянці та статевих губах, аневризматичні розширення по ходу стовбурових і додаткових вен та їх приток, які особливо часто виявляли за спадкової схильності до варикозу. Після пологів установлено регресування варикозного розширення підшкірних вен у порівнянні з періодом вагітності. Висновки: вагітність прискорює розвиток варикозної хвороби, особливо у разі спадкової схильності. Під час вагітності має місце стоншення стінок вен, прогресування вертикальних і горизонтальних рефлюксів та аневризматичних розширень у ділянках співусть і по ходу венозного стовбура. Після пологів варикоз регресує, зменшуються рефлюкси, нормалізується товщина стінки вен. Інволюція варикозу найбільше виражена у проксимальному сегменті стегна (31,9 %), сафено-феморальному співусті (24,6 %), менше - у проксимальному сегменті гомілки (9,7 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.230.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського