РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699026<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Вікові та гендерні відмінності фенотипу серцевої недостатності зі збереженою фракцією викиду лівого шлуночка у пацієнтів з артеріальною гіпертензією / К. М. Амосова, К. І. Черняєва, Ю. В. Руденко, Г. В. Мостбауер, К. П. Лазарева // Серце і судини. - 2018. - № 4. - С. 53-61. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - визначити відмінності структурно-функціонального стану серця, артеріальної жорсткості, резистивного і пульсового навантаження і шлуночково-артеріального сполучення у пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) і підтвердженою серцевою недостатністю (СН) зі збереженою фракцією викиду (ФВ) залежно від віку та статі. В дослідження було залучено 115 пацієнтів (62 (53,9 %) чоловіка та 53 (46,1 %) жінки, середній вік - (67,3 +- 9,7) року) з діагнозом СН зі збереженою ФВ IIа або IIб стадії, II - III функціональним класом за NYHA, з ФВ лівого шлуночка (ЛШ) <$Esymbol У~50~%> і ознаками діастолічної дисфункції ЛШ за трансторакальну ехокардіографію, яких було розподілено на 2 групи залежно від статі, кожну групу - на 2 підгрупи залежно від віку (<$Esymbol У~65> років та << 65 років). Усім пацієнтам провели загальноклінічне обстеження, визначення рівня N-термінального фрагмента мозкового натрійуретичного пептиду (NT-proBNP), трансторакальну ехокардіографію, аппланаційну тонометрію, тест з 6-хвилинною ходьбою. Проаналізовано частоту коморбідних станів, некардіальних і кардіальних. За результатами аналізу частоти кардіальних коморбідностей виявлено однакову частоту перенесеного інфаркту міокарда (ІМ) і зокрема Q-ІМ у чоловіків старшого і молодшого віку, так само, як і у жінок (p << 0,05), за меншої частоти ІМ в анамнезі у жінок, ніж чоловіків у кожній віковій групі (p << 0,05). Дистанція 6-хвилинної ходьби була меншою у старших вікових групах та у жінок меншою, ніж у чоловіків, незалежно від віку (p << 0,05). Вищий рівень NT-proBNP асоціювався зі старшим віком і жіночою статтю (p << 0,05). У молодших жінок відзначено меншу частоту ожиріння, ніж у чоловіків (p << 0,05), а у старших жінок - більшу (p << 0,05) за однакової частоти цукрового діабету в усіх 4 групах (p >> 0,05). Швидкість клубочкової фільтрації була нижчою у літніх осіб, а частота анемії в цих групах хворих - більшою, при чому в жінок обох вікових груп і меншою, ніж у чоловіків (p << 0,05 +- 0,01) з відповідно більшою частотою хронічних захворювань нирок (p << 0,05). Висновки: серед пацієнтів з АГ і верифікованою СН зі збереженою ФВ молодшого віку у жінок у порівнянні з чоловіками відзначено більшу виразність діастолічної дисфункції за величиною діастолічного еластансу, індексу об'єму лівого передсердя, DT, з підвищенням систолічного тиску в легеневій артерії і рівня NT-proBNP за однакової частоти фібриляції передсердь і величини індексу маси тіла. за більшого резистивного навантаження на ЛШ за величиною системного судинного опору та Ea хворі на АГ із СН зі збереженою ФВ жінки із порівнянним у чоловіків центральним систолічним АТ незалежно від віку мали більше пульсове навантаження (за збільшенням індексу аугментації, стандартизованого до частоти серцевих скорочень 75 за 1 хв, і швидкості пульсової хвилі).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського