РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699042<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Paiuk O. L. 
Fluorine-containing polyamphiphiles constructed from synthetic and biopolymer blocks = Фторвмісні поліамфіфіли блочної будови складені з синтетичних та біополімерних блоків / O. L. Paiuk, N. Ye. Mitina, O. S. Myagkota, K. A. Volianiuk, N. Musat, G. Z. Stryganyuk, O. V. Reshetnyak, N. I. Kinash, O. I. Hevus, Yu. G. Shermolovich, A. S. Zaichenko // Biopolymers and Cell. - 2018. - 34, № 3. - С. 207-217. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета роботи - цілеспрямоване одержання полімерних поверхнево-активних речовин, які поєднюють гідрофобні фторвмісні та гідрофільні синтетичні та натуральні блоки, за допомогою радикальних та нерадикальних конденсаційних реакцій з використанням пероксидних, епоксидних, та/або амінокінцевих груп у складі полімерних елементарних блоків. У роботі було застососвано радикальні та нерадикальні реакції, полімеризацію, спектральні (ЯМР- та люмінесцентну спектроскопію), гель-проникну хроматографію та інші аналітичні техніки. Первинні олігомери полі(F-MA)-MП синтезували шляхом радикальної полімеризації фтор-алкіл метакрилату (F-MA) за присутності пероксидвмісного телогену (MП). Використання МП забезпечує контроль довжини та структури олігомерних ланцюгів, а також входження кінцевої пероксидної групи до складу макромолекул. Радикальну полімеризацію N-вінілпіролідону (NВП), ініційовану полі(F-MA)-MП як макроініціатором, за присутності епоксидвмісної похідної кумолу (КГЕ) було використано для одержання водорозчинного полі(F-MA)-блок-полі(NВП)-КГЕ. В кінцевому результаті, приєднання олігонуклеотиду (ОНК) до полімерного носія було здійснено реакцією конденсації первинної аміногрупи ОНК з кінцевою епоксидною групою полі(F-MA)-блок-полі(NВП)-КГЕ. Висновки: синтезовано серію нових блок-кополімерів, що поєднюють синтетичні та біополімери. Одержані триблок-кополімери можуть бути використані як маркери для мічення бактерій і патологічних, включаючи ракові, клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського