РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Войтенко Л. В. 
Фітогормони в органах спорофіту Dryopteris filix-mas (L.) Schott. в онтогенезі / Л. В. Войтенко, В. А. Васюк, І. В. Косаківська // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2018. - Вип. 3. - С. 102-110. - Бібліогр.: 107 назв. - укp.

Методом високоефективної рідинної хроматографії-мас-спектрометрії (ВЕРХ-МС) ідентифіковано комплекс ендогенних фітогормонів та проаналізовано характер акумуляції вільної і кон'югованої форм індоліл-3-оцтової (ІОК), абсцизової (АБК) та гіберелової (ГК3) кислот в органах спорофіту лептоспорангіатної папороті Dryopteris filix-mas (L.) Schott. на різних фазах розвитку. Встановлено, що під час весняної вегетації на етапі інтенсивного росту центром локалізації кон'югованої ІОК було кореневище спорофіту, тоді як у ваях домінувала активна форма АБК. Під час розвитку сорусів, дозрівання спор та їх висипання кількість вільної ІОК та АБК у ваях збільшувалася. На етапі завершення вегетації вміст ІОК та АБК досягав максимуму з переважанням кон'югованої ІОК у ваях та кореневищі, а вільної АБК - у ваях. Максимальний вміст вільної ГК3 зафіксовано у ваях у фазі активних метаболічних процесів, тоді як при переході спорофіту до стану спокою у фазі осінньої вегетації максимальний вміст кон'югованої форми гормону був у кореневищах. Одержані результати свідчать, що у підтриманні ауксинового гомеостазу при переході від інтенсивного росту до формування та дозрівання спор у сорусах і на етапі завершення вегетації задіяні механізми кон'югації, а у період масового висипання зрілих спор метаболічні стратегії біосинтезу/катаболізму. Характер накопичення АБК опосередковано вказує на причетність гормону до активації захисних адаптаційних процесів в осінній період вегетації. Динаміка й локалізація ГК3 свідчить про її участь в регуляції процесів розвитку та дозрівання спор. Закономірності кількісних і якісних змін виявили подібність у функціях головних класів фітогормонів папороті D. filix-mas та вищих квіткових рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.38 + Е522.6*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського