РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699457<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kostyk K. O. 
Nanodispersed boriding of titanium alloy = Нанодисперсне борування титанового сплаву / K. O. Kostyk, V. O. Kostyk // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2015. - Вип. 3. - С. 17-23. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Задача підвищення експлуатаційної надійності машин набуває все більшого значення у зв'язку зі збільшенням механічних, теплових та інших видів навантажень на деталі. Для деталей машин, руйнування яких починається з поверхні, розроблено велику кількість методів поверхневого зміцнення, найбільш перспективними з яких є методи хіміко-термічної обробки. Мета роботи - дослідження впливу режимів борування на структуру і властивості титанового сплаву. Дослідження в даній роботі є титановий сплав ВТ3-1. Борування проводили в порошкоподібних нанодисперсних сумішах на основі боровмістких речовин. Встановлено, що борування з паст забезпечує отримання твердості поверхні в межах 30 - 29 ГПа з пониженням її до 27 - 26 ГПа по шару до перехідної зони (з загальною товщиною до 110 мкм), що пов'язане зі зміною фазового складу самого шару, в якому формуються бориди титану Тi2В, ТiВ, ТiВ2. Збільшення часу хіміко-термічної обробки від 15 хвилин до 2 годин приводить до зростання борованого шару (30 - 110 мкм) і перехідної зони (30 - 190 мкм). Висновки: завдяки використанню нанодисперсного боровмісного порошку тривалість насичення бором скорочується в 2 - 3 рази, що дозволить зекономити час та електроенергію. Розроблений оптимальний режим борування для титанового сплаву ВТ3-1 дозволяє отримати необхідні експлуатаційні властивості та суміщати насичення поверхневого шару атомарним бором з гартуванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.643,351

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського