РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699471<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ivanchenko A. V. 
Investigation of technologies for producing organic-mineral fertilizers and biogas from waste products = Дослідження технології отримання органо-мінеральних добрив і біогазу з відходів / A. V. Ivanchenko // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2015. - Вип. 3. - С. 126-132. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Сучасне сільське господарство вимагає особливої уваги до збереження родючості грунту, розробки систем удобрення культур, виробництва нових форм органо-мінеральних добрив, коефіцієнт засвоєння поживних речовин яких був би максимальним. Внесення штучних мінеральних добрив негативно впливає на грунти. Мета роботи - виявлення наукових закономірностей технології отримання органо-мінеральних добрив і біогазу з побутових відходів і гною великої рогатої худоби із додаванням ферментативної добавки. Доступною органічною сировиною для виробництва органо-мінеральних добрив є гній великої рогатої худоби. Екологічною технологією знешкодження й утилізації гною є його анаеробна біоконверсія у зброджене добриво і біогаз. Під час конверсії гною у біогаз відбувається знешкодження відходів, розклад складних полімерів до простих сполук, більш відновлених і доступних для рослин. Експериментальні дослідження проведено для трьох видів завантажень у модельний реактор анаеробного зброджування обіємом 1 дм3 на суху речовину. В дослідах використовувався мезофільний (при температурі 33 <$E symbol Р>С) режим зброджування. Вперше встановлено, що додавання сироватки до вхідної сировини у співвідношенні 1 : 30 прискорює процес анаеробного зброджування і виділення біогазу в 1,3 - 2,1 разу. Проведено аналіз складу органо-мінерального добрива на основі гною великої рогатої худоби. Розроблено технологічну схему отримання органо-мінеральних добрив і біогазу з відходів. Висновки: впровадження результатів досліджень на фермерських господарствах і міських спорудах переробки відходів приведе до підвищення енергетичного потенціалу нашої держави і розширення асортименту якіссних органо-мінеральних добрив, які добре засвоюються рослинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П057.1 + Л328

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського