РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699527<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванкова В. С. 
Радіобіологічні аспекти брахітерапії вторинного метастатичного раку вагіни / В. С. Іванкова, Е. А. Дьоміна, Л. В. Матвієвська, Т. В. Хруленко, Л. М. Барановська // Укр. радіол. журн.. - 2018. - 26, № 2. - С. 65-69. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - пошук оптимальних моделей контактної променевої терапії (КПТ) з метою підвищення ефективності хіміопроменевої терапії (ХПТ) вторинного раку вагіни (метастатичних форм) (ВМРВ) продовжує залишатися предметом широкої дискусії. У відділенні радіаційної онкології Національного інституту раку проведено комплексне консервативне лікування 92 хворих на ВМРВ II - III стадій, T2-3N0-1M0 віком 28 - 72 роки. Залежно від методу HDR (high dose rate - вище 12 Гр/год) брахітерапії (БТ) на тлі хіміосенсибілізувальних засобів (оральні фторпіримідини, препарати платини) сформовано 3 групи: 2 досліджувані (28 хворих, яким проводилася HDR БТ із використанням джерела <^>192Ir, і 30 пацієнток із джерелом <^>60Co HDR) і 34 пацієнтки контрольної групи, яким БТ проведено джерелами <^>60Co середньої потужності - medium dose rate (МDR - від 2 до 12 Гр/год). Сумарна вогнищева доза від поєднаної променевої терапії (ППТ) становила до 80 - 90 Гр на пухлинний осередок і 44 - 46 Гр на зони регіонарного метастазування. БТ проводили в режимі 5 Гр 2 рази на тиждень. Аналіз безпосередніх результатів ефективності використання джерел <^>60Co або <^>192Ir за HDR БТ і даних динамічного спостереження протягом 3 міс показав, що позитивна відповідь пухлини (повна + часткова регресія) у хворих на ВМРВ досліджуваних груп після курсу ХПТ збільшилась на 20,1 і 16,6 % у порівнянні з застосуванням <^>60Co MDR за БТ. Токсичні ефекти лікування за кількістю та ступенем їх проявів у досліджуваних групах хворих не відрізнялися від контрольної і не перевищували II ступеня. Таким чином, технології високоенергетичної сучасної брахітерапії джерелами <^>192Ir і <^>60Co високої потужності надають можливість концентрувати за короткий часовий проміжок високі дози енергії іонізувального випромінювання в обмеженому обсязі тканин із мінімальними ризиками виникнення тяжких променевих реакцій або пошкоджень. Клінічний ефект ППТ носить відстрочений характер. Застосування радіомодифікаторів у процесі ППТ хворих на ВМРВ не призводить до токсичних ускладнень, які негативно впливають на якість життя хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського