РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699547<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лаврик Г. В. 
Променеві методи в оцінці діагностичних зображень оперованої печінки (результати власних досліджень) / Г. В. Лаврик // Укр. радіол. журн.. - 2018. - 26, № 3. - С. 168-178. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити візуальні, структурні та гемодинамічні зміни в печінці після хірургічного лікування пацієнтів із приводу метастатичного колоректального раку (КРР). Проведено та проаналізовано результати (УЗД, СКТ, МРТ) досліджень у 112 пацієнтів, які перебували на обстеженні та лікуванні в Національному інституті раку після виконаних оперативних утручань на печінці різного обсягу. В усіх пацієнтів виявлено процес у печінці метастатичного (МТС) характеру. В анамнезі КРР із локалізацією пухлини в різних відділах товстої кишки. Діагноз первинної злоякісної пухлини верифіковано гістологічно - аденокарцинома G2 - G3. У 27 (24,1 %) пацієнтів резекція печінки поєднувалась із видаленням первинної пухлини, у 48 (42,8 %) - як другий етап лікування за синхронних МТС, у 37 (33,9 %) - у разі рецидиву основного захворювання у печінку (метахронні МТС). 31,5 % - сегментарні, у 28,9 % - секторальні резекції, у 26,3 % - гемігепатектомії. Паренхімозберігальні резекції печінки виконано в поєднанні з анатомічними та з радіочастотною абляцією. У післяопераційному періоді у ході досліджень печінки відмічено локальне зниження ехогенності/щільності/інтенсивності паренхіми в зоні операції, по окружності печінки та в піддіафрагмальному просторі з наявністю вільної рідини. Зміна типового анатомічного краю резекції з переважанням нерівності, втягнутості чи горбистості було розцінено як результат формування післяопераційного рубця та гіпертрофічних процесів. Розміри дефектів і деформацій контуру характеризують обсяг видалених сегментів. Принциповою різницею зображень печінки після розширених резекцій є зміна судинної будови кукси як наслідок видалення елементів паренхіми в комплексі з судинними структурами печінки. Конфігурація ВВ та її гілок є підтверджуючим критерієм під час визначення виду резекції. Результати проведених динамічних досліджень печінки демонструють, що після завершення регенеративних процесів і відновлення обсягу паренхіми, достатньої для збереження виконання основних функцій, паренхіма печінки повністю відновлює свою початкову структуру у разі безрецидивного післяопераційного періоду. Застосування комплексу променевих методів досліджень і проведеного діагностичного моніторингу прооперованої печінки з приводу метастатичного ураження надало можливість оцінити анатомічні особливості та визначити основні післяопераційні зміни резектованого органа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33 + Р569.435.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського