РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699607<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варданян А. 
Конкурентні переваги підприємств ІТ-сектору / А. Варданян, О. Маркітан // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 8. - С. 32-44. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В сучасному світі конкуренція на всіх рівнях є основною умовою, за якою працює ринковий механізм. Вона забезпечує розмаїтість асортименту, високу якість товарів та послуг, стабільне зростання економіки, а також сприяє розвитку інноваційних галузей, в тому числі сфери інформаційних технологій. Саме орієнтація на ІТ-сектор забезпечує економічне зростання майже всіх розвинених країн і деяких країн, що розвиваються. Враховуючи глобальний характер продукції ІТ-сектору, при наявності стійких конкурентних переваг він може також стати однією із провідних галузей економіки України. Незважаючи на швидкі темпи зростання, український ІТ-ринок у світовому масштабі залишається невеликим і складає близько 1 % від загальносвітового показника. При цьому його зростання відбувається в першу чергу не за рахунок збільшення частки України, а за рахунок зростання загального обсягу світового ринку. В Україні в ІТ-секторі намагаються функціонувати безліч розробників та посередників. Це можна пояснити дуже високим рівнем прибутковості в галузі, а також постійною наявністю "блакитних океанів". Велика динамічність ринкових процесів в ІТ-секторі змушує операторів ринку постійно інвестувати кошти в нові наукові дослідження і розробки, систематично здійснювати аналіз ринку та приділяти підвищену увагу діяльності конкурентів. Проте є низка чинників, що негативно впливають на конкурентний стан вітчизняного ІТ-сектору. Зокрема, тільки за останні 5 років з України виїхали працювати за кордон більш ніж 10 тис. фахівців в сфері ІТ, деякі з них й перевезли власний бізнес. Основною причиною цього правова незахищеність ІТ-бізнесу від тиску з боку органів державної влади. Означена ситуація відлякує також іноземних інвесторів, які все частіше вкладають гроші у вітчизняні розробки лише за умови переїзду закордон проектної команди. Ще одна проблема - відсутність стратегії розвитку галузі та програми освіти, яка б відповідала сучасним запитам ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)391-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського