РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699714<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саввова О. В. 
Вплив структури літій-силікатних стекол на механічні властивості високоміцних прозорих склокристалічних матеріалів / О. В. Саввова, В. Л. Топчий, О. В. Бабіч, Р. О. Бєляков // Проблеми міцності. - 2018. - № 6. - С. 57-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Установлено перспективність розробки високоміцних прозорих склокристалічних матеріалів на основі дисилікату літію для захисту оптичних систем у взаємозв'язку з особливостями їх структури. Сформульовано основні критерії синтезу прозорих ситалів, розроблено модельні стекла в системі R2O - RO - RO2 - R2O3 - P2O5 - SiO2 зі співвідношенням SiO2/Li2O = 4,0 та склокристалічні матеріали на їх основі за умов двостадійної низькотемпературної короткотривалої термічної обробки за виробничих умов. Досліджено механізм формування структури і фазового складу склокристалічних матеріалів на основі модельних стекол за термічної обробки. Суть механізму полягає в утворенні нуклеаторів метасилікату літію у формі сферолітів, ріст яких обмежується через фазовий розподіл скла, подальшому збільшенні голкоподібних кристалів метасилікатів літію та їх перекристалізації у кристали дисилікату літію чіткого псевдокубічного габітусу у вигляді перехрещених голок у кількості 50 об.%, які формують пошарову структуру у формі дендритних гілок. Показано, що певна кристалографічна орієнтація кристалів дисилікату літію впливає на зниження розкиду даних щодо пружних характеристик матеріалу та забезпечує модуль Юнга до 307 ГПа, міцність за тиску до 650 МПа та ударну в'язкість до 5,5 кДж/м<^>2. Установлено, що формування сітчастої замкненої блочної структури на основі пластинчастих кристалів дисилікату літію розміром <$Esymbol Ы~0,4> мкм забезпечує високі міцнісні властивості розробленого матеріалу, світлопопускання у видимій частині спектра та надає змогу використовувати його як основу у процесі одержання прозорих бронеситалів для захисту оптичних приладів військової техніки. Дослідження балістичної стійкості розробленого ситалу і порівняння його фізико-хімічних властивостей з такими відомих прозорих керамічних бронематеріалів свідчать про доцільність створення високоміцних склокристалічних матеріалів на основі дисилікату літію для одержання прозорих бронеелементів із метою локального захисту від високошвидкісної механічної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К781.304

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського