РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699755<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яворський Ю. В. 
Вплив ударно-вібраційного методу на структурно-морфологічні характеристики та розподіл валентних електронів оксидів алюмінію, кремнію, заліза та титану / Ю. В. Яворський, Я. В. Зауличний, В. М. Гунько, М. В. Карпець // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2018. - 10, № 6. - С. 06005-1-06005-8. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

З використанням методу рентгеноструктурного аналізу вивчено вплив ударно-вібраційної обробки на структурні параметри та фазовий склад <$Egamma - roman {Fe sub 2 O sub 3 }>, <$Ealpha - roman {Fe sub 2 O sub 3 }>, SiO2, Al2O3 та TiO2. За допомогою методу скануючої електронної мікроскопії встановлено зміну морфологічних особливостей нанорозмірних порошків. За методом ультрам'якої рентгенівської емісійної спектроскопії досліджено вплив ударно-вібраційного методу на розподіл валентних електронів. Вивчено залежність між зміною заселеності електронних станів у валентній зоні та структурно-морфологічними особливостями. Із порівняння зображень порошкових оксидів кремнію, титану, алюмінію та заліза до та після УВО встановлено, що внаслідок УВО оксидів Si, Ti, Al та Fe, відбувається зміна розподілу наночастинок завдяки скупченням але не спостерігається їх консолідація і об'єднання в зерна та структуровані агломерати. Встановлена агрегація частинок TiO2 та Al2O3 і зміна фазового співвідношення в оксиді <$Egamma - roman {Fe sub 2 O sub 3 }> після УВО є наслідком того, що ці вихідні матеріали складаються із декількох фаз одного оксиду, в яких положення стелі валентної зони дещо відрізняється. Тому відрізняються і їх хімічні потенціали. Це означає, що відбувається УВО суміші двох нанорозмірних порошків з відмінними хімічними потенціалами, що може супроводжуватись більшим зчепленням частинок або зміною фазового співвідношення. Встановлене звуження <$Eroman OK sub alpha>- та <$Eroman FeL sub alpha>-смуг внаслідок УВО <$Ealpha - roman {Fe sub 2 O sub 3 }> є результатом часткової дегібридизації в Fed + Op-станів за розриву іонно-ковалентних зв'язків під час подрібнення наночастинок, яке спостерігається за УВО, про що свідчить зменшення області когерентного розсіювання та зменшення розмірів агломератів на зображеннях СЕМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського