РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699799<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Няньковський С. Л. 
Антибіотикотерапія позалікарняних пневмоній у дітей: порівняння міжнародних рекомендацій та сучасної практики в Україні / С. Л. Няньковський, Р. Н. Фуртак, М. С. Яцула, І. Ю. Бережна // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 8. - С. 723-728. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Захворювання органів дихання залишаються актуальною медико-соціальною проблемою педіатрії. Мета дослідження - вивчення актуальних наукових джерел щодо лікування пневмоній у дітей, порівняльний аналіз рекомендацій провідних країн щодо антибіотикотерапії (АБТ) позалікарняних пневмоній і принципів АБТ у дітей із позалікарняною пневмонією у м. Львів. Використано контент-аналіз, метод системного й порівняльного аналізу стосовно АБТ у дітей із позалікарняною пневмонією; проведено ретроспективний аналіз карт стаціонарного хворого з позалікарняними пневмоніями. Порівнено рекомендації Товариства дитячих інфекційних хвороб - Американського товариства інфекційних захворювань (PIDS-IDSA), Британського торакального товариства (BTS) та Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щодо АБТ позалікарняних пневмоній у дітей. ВООЗ рекомендує АБТ протягом 5 днів нетяжких позалікарняних пневмоній, а в рекомендаціях BTS не вказано на тривалість лікування. На думку експертів PIDS-IDSA, найкраще вивчено 10-денні курси АБТ. В усіх рекомендаціях амоксицилін перорально є терапією вибору для амбулаторних пацієнтів. Для госпіталізованих пацієнтів ВООЗ рекомендує парентеральне лікування ампіциліном з гентаміцином. BTS рекомендує пероральну антибіотикотерапію амоксициліном, а PIDS-IDSA пропонує розпочинати лікування з парентерального введення ампіциліну або пеніциліну G у випадку, якщо дитина повністю вакцинована, та цефалоспорину III покоління у випадку, якщо дитина не повністю вакцинована. Для порівняння принципів та існуючої практики щодо АБТ позалікарняної пневмонії було проаналізовано 260 карт стаціонарного хворого з позалікарняними пневмоніями II педіатричного відділення Комунальної міської дитячої клінічної лікарні м. Львів за 2017 р. Стартовими антибіотиками, які призначались найчастіше дітям з пневмонією у стаціонарі, були цефалоспорини III покоління. Середній термін прийому антибіотиків становив 7 дн. Висновки: на основі проаналізованих джерел можна дійти висновку, що питання тривалості застосування, а подекуди і вибору антибактеріального засобу є доволі дискусійним та потребує подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського