РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699821<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волощук О. М. 
Обмін Купруму у щурів за умов їх токсичного ураження ацетамінофеном на тлі протеїнової недостатності / О. М. Волощук, Г. П. Копильчук // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 4. - С. 9-15. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено окремі показники обміну купруму у щурів за умов ацетамінофен-індукованого токсичного ураження на тлі аліментарної нестачі протеїну. Дослідження проводили на 4 групах тварин: I - інтактні тварини (К); II - щури, які одержували низькопротеїновий раціон (НПР); III - щури з ацетоамінофен-індукованим токсичним ураженням печінки (ТУ); тваринам IV групи моделювали гостре ацетамінофен-індуковане токсичне ураження печінки на тлі аліментарної депривації протеїну (НПР + ТУ). Вміст церулоплазміну у сироватці крові визначали за методом Равіна, який базується на фотометричному визначенні продуктів окиснення n-фенілендіаміну за участі церулоплазміну. Визначення концентрації купруму у сироватці крові та сечі проводили, використовуючи набори реактивів "BIO-LA-TEST" (Чехія). Вміст альбуміну у сироватці крові оцінювали за допомогою набору реактивів "Філісіт-Діагностика" (Україна). Встановлено, що у протеїн-дефіцитних тварин, у порівнянні з контролем, спостерігається зниження вмісту купруму в 1,6 разу, при цьому для тварин цієї групи характерне виражене зниження вмісту церулоплазміну у крові та посилена втрата купруму із сечею. Аналогічні зміни спостерігаються у тварин з модельованим токсичним ураженням печінки, яких утримували на повноцінному раціоні. Показано, що максимально виражене порушення обміну купруму спостерігається у протеїн-дефіцитних тварин з ацетамінофен-індукованим токсичним ураженням печінки. У тварин цієї групи трикратне зниження вмісту купруму на тлі гіпоальбумінемії та двократне зниження вмісту церулоплазміну у сироватці крові супроводжується вираженою гіперкупрумурією. Виснаження пулу біологічно доступного Купруму може надалі призводити до порушення функціонування купрум-залежних ензимів та розглядатися як один з можливих механізмів порушення метаболічних процесів за умов ацетамінофен-індукованих інтоксикацій на тлі аліментарної нестачі протеїну. Встановлені авторами зміни показників обміну купруму за умов токсичного ураження печінки та аліментарної нестачі протеїну відкривають перспективи для подальшого вивчення активностей купрум-вмісних ензимів та їх вкладу у формування метаболічних порушень за досліджуваних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Р284.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського