РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данильченко А. Ю. 
Епізоотична ситуація зі сказу тварин у північних та західних областях України / А. Ю. Данильченко, В. В. Недосєков // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 4. - С. 16-19. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Однією з найбільш значущих інфекційних хвороб тварин на території України є сказ. В Україні щорічно реєструється значна кількість спалахів цього захворювання серед тварин різних видів і диких м'ясоїдних, домашніх і сільськогосподарських тварин. Найбільша кількість випадків спостерігається у диких м'ясоїдних. Вогнища сказу в Україні трапляються практично по всій території. Проаналізовано випадки сказу на території Північної та Західної України. Незважаючи на всі методи боротьби, проведення вакцинацій, контроль диких та безпритульних тварин, випадки захворювання на сказ все ж трапляються. Наведено відомості про поширення сказу в північних та західних областях України - Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській за 2008 - 2016 рр. На території Північної та Західної України за 9 років зареєстровано значну кількість випадків сказу тварин. Найбільше випадків - 30 % з 9 областей України - припадає на Хмельницьку обл., 22 % - на Житомирську обл. Ці показники свідчать про те, що з 9-ти областей північної та західної України Хмельницька і Житомирська області мають найнапруженішу епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин: там налічується 52 % випадків сказу, тоді як в інших семи областях - лише 48 %. Відзначено, що епізоотична ситуація зі сказу за 2008 - 2016 рр. у вказаних регіонах є нестабільною і характеризується періодичними підйомами та спадами напруженості. На основі порівняльного аналізу показників поширеності сказу за 2008 - 2016 рр. проведено епізоотологічне районування північних і західних областей України, що надало змогу розділити територію на 3 зони: з низькою, середньою та високою напруженістю епізоотичної ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.212-1 + П829

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського