РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699841<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пономаренко О. М. 
Геохімія в Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М. П. Семененка Національної академії наук України / О. М. Пономаренко, Е. Я. Жовинський, Л. М. Степанюк, В. М. Загнітко, І. В. Кураєва // Мінерал. журн.. - 2018. - 40, № 4. - С. 5-13. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Надано історичний опис розвитку наукових досліджень за геохімічними напрямами в Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М. П. Семененка (ІГМР) Національної академії наук України - ізотопної геології та геохронології, регіональної геохімії, пошукової та екологічної геохімії тощо (за період від створення Інституту до нині). У напрямі ізотопної геохімії та радіогеохронології, який був започаткований в Україні та одержав найбільший розвиток в ІГМР завдяки науковим дослідженням М. П. Семененка, М. П. Щербака та їх учнів, продатовано усі найголовніші летротипи та комплекси гірських порід, установлено основні хронологічні рубежі геологічних подій, створено сучасну стратиграфічну шкалу докембрійських утворень, яку приведено у відповідність із міжнародними схемами. Саме в ІГМР був започаткований новий науковий напрям геологічних наук - ізотопна геологія, що синтезує дослідження в галузях мінералогії, петрографії, геохронології та геохімії стабільних ізотопів. Поєднання усіх цих досліджень надало змогу визначити не тільки вік породних комплексів, але і їх генезис та фізико-хімічні умови утворення порід та мінералів. Визнання отримали розроблені в Інституті геохімічні методи пошуків за рухомими формами хімічних елементів. Завдяки цим методам на території Українського щита виявлено перспективні площі силікатно-нікелевих руд, молібденовий рудопрояв, ділянки флюоритизації. Розроблено концепцію визначення кількісного зв'язку інтегрального вмісту хімічних елементів загальної площі вторинного сольового ореолу з його інтегральним вмістом на поверхні рудного тіла глибокого залягання, що відкриває нові можливості локального прогнозування та пошуків корисних копалин. Вивчено закономірності розподілу хімічних елементів та їх сполук в об'єктах навколишнього середовища (грунти, води, донні осадки, сніг) за умов міських агломерацій. Аналогічні дослідження виконано для агроландшафтів різних природних зон України, що надало змогу визначити фонові та аномальні концентрації ряду хімічних елементів різних ландшафтно-геохімічних зон України. Детальні дослідження проведено на території Карпатського біосферного заповідника як приклад комплексних еколого-геохімічних досліджень із визначенням фонового та аномального вмісту хімічних елементів в об'єктах довкілля різних гірських ландшафтів, виявлення особливостей рудних і техногенних аномалій, а також літо-біогеохімічних індикаторів техногенного забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3е(4УКР)л2 + Д31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського