РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699882<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Котляров В. П. 
Засоби надання гнучкості інструменту з лазерного променя / В. П. Котляров, В. В. Синюченко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2018. - № 3. - С. 70-83. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Існуюча думка про лазерний промінь як універсальний інструмент настільки справедлива, наскільки правильне судження про те, що металорізальний інструмент універсальний. Універсальність підтверджується можливостями інструмента, і порівнювані об'єкти в цьому сенсі практично рівні. Різниця в тому, що металорізальний інструмент створюється заздалегідь, у т.ч. й спеціальні його види, тоді як лазерний промінь стає інструментом у момент його використання. Останнє ускладнює і спрощує роботу технолога - його фантазія необмежена, можлива модернізація і розмірна модифікація схеми і конструкції інструмента, причому, впродовж технологічної операції. Це може бути досягнуто внаслідок унікальної властивості лазерного променя - його гнучкості. Мета дослідження - знання цієї властивості променя не гарантує успішного його застосування, тому що недостатньо використати відомі оптичні елементи і їх схеми для перетворення променя на ефективний і різноманітний інструмент. У цьому полягає основна мета роботи - нетрадиційними й іноді неочевидними технологічними і конструкторськими рішеннями показати приховані можливості лазерного променя як гнучкого інструмента. Головною спонукальною причиною створення різноманітного інструменту є необхідність технологічного забезпечення нових або набору відомих технологічних схем формування зон опромінення для різних видів обробки: від поверхневої (гравірування, створення регулярного мікрорельєфу) до розмірної (прецизійної). Для реалізації низки технологічних схем обробки показано результати розробки і використання традиційних і оригінальних засобів перетворення лазерного променя на інструмент (оптичних елементів зі змінюваними параметрами, комбінованих систем для комплексної дії променя на заготовку, для розширення зони його дії, для медицини). Висновки: гнучкість лазерного променя при перетворенні його на оброблювальний інструмент - це не стільки притаманна йому властивість, скільки шанс технологові спростити виконання технологічних операцій і урізноманітнити їх результати.


Індекс рубрикатора НБУВ: К587

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського