РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699886<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кичигін А. П. 
Мехатронна система енергоощадного руйнування гірських порід / А. П. Кичигін, О. М. Терентьєв, В. О. Поліщук // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2018. - № 4. - С. 7-16. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто можливість зниження енергоємності руйнування гірських порід за рахунок сукупності внесеної штучної тріщинуватості вибою додатково до існуючої природної його тріщинуватості. Дослідження виконувалось відповідно до "Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року" (Закон України від 21 квітня 2011 року № 3268-VI). Мета дослідження - зниження енергоємності руйнування гірських порід енергоощадними мехатронними системами. Застосовано: метод індукції для визначення спільних недоліків існуючих теорій руйнування гірських порід; метод Джордано - Гаусса дав змогу визначити домінантні умови руйнування кристалічних структур вапняків, гнейсів, мергелів, пісковиків, гранітів; метод синтезу дав змогу визначити енергетичний критерій у системі руйнування зовнішнім енергетичним потоком; метод теоретичного моделювання слугував для визначення залежності модуля пружності і роду та питомої енергоємності від технологічних параметрів, енергетичного потоку та параметрів кристалічних структур гірських порід; експериментальний метод дав змогу підтвердити аналітичні залежності модуля пружності і роду та питомої енергоємності від параметрів зовнішнього енергетичного потоку і параметрів кристалічних структур породного масиву. Встановлено, що основними параметрами, які впливають на процес руйнування твердого тіла, є характеристики і питома поверхнева енергія. Експериментальна перевірка запропонованої моделі показала, що при збільшенні швидкості різання від 4 до 12 м/с питома поверхнева енергія зменшується від 6 до 0,3 Дж/м<^>2 для гнейсу, від 0,69 до 0,03 Дж/м<^>2 для мергелю, від 0,41 до 0,02 Дж/м<^>2 для граніту. При збільшенні відстані між ріжучими кромками робочого інструмента від 0,01 до 0,08 м питома поверхнева енергія зменшилася від 0,8 Дж/м<^>2 до 0,5 Дж/м<^>2. Висновки: створено мехатронну систему обертового магніто-гідрокавітаційного буріння гірських порід, яка пройшла промислові випробовування на кварцитовому кар'єрі Товкачівського гірничо-збагачувального комбінату. Знижено енергоємність руйнування кварцитів з 95,0 до 87,5 кВт-год/м<^>3 (8 %). Річний економічний ефект від впровадження становить 27 000 грн. Строк окупності 2 місяці.


Індекс рубрикатора НБУВ: И21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського