РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000699907<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шутенко О. В. 
Практичні аспекти розпізнавання дефектів електричного типу за результатами аналізу розчинених у маслі газів / О. В. Шутенко, В. Б. Абрамов, І. С. Яковенко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2018. - № 6. - С. 30-43. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Розпізнавання типу дефектів у високовольтному маслонаповненому обладнанні, за результатами аналізу розчинених у маслі газів (МГ), із використанням значень критеріїв, які регламентовані чинним в Україні нормативним документом, не завжди дає змогу встановити правильний діагноз. З огляду на те, що постановка помилкового діагнозу може призвести до аварійного пошкодження обладнання, розглядаються шляхи підвищення достовірності розпізнавання типу дефекту. Мета дослідження - підвищення достовірності розпізнавання типу дефектів високовольтного маслонаповненого обладнання за результатами аналізу розчинених у МГ із використанням чинного в Україні нормативного документа. Виконано порівняльний аналіз значень відношень газів (ВГ) і графічних образів (ГО) для 31 різновиду дефектів електричного типу по 808 одиницях маслонаповненого обладнання. Наведено коротку характеристику та значення ВГ і ГО для дефектів, розпізнавання яких викликає труднощі з використанням чинного в Україні нормативного документа. Встановлено, що в умовах реальної експлуатації значення діагностичних критеріїв, які використовуються для розпізнавання типу дефектів, можуть істотно відрізнятися від значень, що регламентуються чинними як в Україні, так і за кордоном нормативними документами. Більше того, для деяких дефектів значення ВГ одночасно відповідають різним дефектам, а еталонні ГО відсутні, що значно ускладнює процедуру їх розпізнавання. Для усунення цих недоліків запропоновано ГО і діапазони значень ВГ, які дають змогу розпізнавати більшу кількість різновидів дефектів порівняно з чинним в Україні нормативним документом - 31 замість 6. Висновки: отримані і наведені діапазони значень ВГ і ГО дефектів є діагностичною схемою, практичне використання якої дає можливість значно розширити діапазон дефектів, що розпізнаються за результатами аналізу розчинених у МГ, і тим самим підвищити експлуатаційну надійність високовольтного маслонаповненого обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5с

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського