РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700226<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бистряков І. К. 
Просторовий концепт обгрунтування еколого-економічного розвитку / І. К. Бистряков // Економіка України. - 2018. - № 11/12. - С. 136-147. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Для умов України важливим є пошук нових форм організації господарської діяльності, що забезпечать подолання стану "наздоганяючого" світову економіку. Проблему доцільно вирішувати з позицій встановлення особливостей національного простору сталого розвитку. При цьому об'єктивно виникає необхідність адаптувати визначення "простору" як такого до практики управління еколого-економічним розвитком. З методологічних позицій питання полягає у використанні постіндустріальних підходів до опису економічних процесів з акцентуванням уваги на категорії "інтерес". Оскільки економічний простір постіндустріального типу формується потоками "інтересів" суб'єктів господарювання, які циркулюють і визначають його структуру, то увагу зосереджено на домінуванні енергії та інформації в комунікативних процесах. Ефект від економічної діяльності з позицій функціонування належного комунікативного поля забезпечується за рахунок зниження параметрів тривалості трансакцій, а відтак і зниження витрат, що відповідатимуть прийнятному рівню. Еволюція системи комунікацій указує на зміну характеру взаємодії суб'єктів господарювання з навколишнім середовищем. Головними є питання еколого-економічного кодування простору життєдіяльності, які поступово перетворюються на повсякденну реальність і формують відповідні когнітивні фрейми. Тому важливим моментом стає пошук сучасних форм економічного самозабезпечення функціонування екологічних систем на рівні вимог до їх безпечного існування за рахунок раціонального використання природно-ресурсних активів. Підкреслено доцільність спрямованості на децентралізовані форми управління процесом забезпечення еколого-економічного розвитку територій з урахуванням відповідних компетенцій локальних господарських систем у межах визначення їх комунікативних полів. Зазначений підхід повною мірою вирішується в межах так званої платформної економіки. Як феномен макроекономічного рівня вона дає орієнтири щодо зміни механізму формування вартості на низовому рівні. Еколого-економічний концепт сталого розвитку вписується у загальні тенденції, що пов'язані з трансформацією роботи ринків у напрямі поширення мережевих взаємодій, оскільки за подібними до природних екосистемними законами починає розвиватися й бізнес.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського