РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700336<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корець К. В. 
Особливості хромосомних аномалій у клітинах кісткового мозку на час встановлення діагнозу множинної мієломи / К. В. Корець, О. Е. Ружинська, І. М. Скороход, О. А. Карнабеда, І. М. Коренькова, С. В. Андреєва // Лікар. справа. - 2017. - № 8. - С. 70-79. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Наведено результати цитогенетичного та i-FISH дослідження клітин кісткового мозку 99 хворих на час встановлення діагнозу множинної мієломи. Препарати метафазних хромосом готували за загальновизнаною методикою після 24 та 96 год культивування у поживному середовищі без стимуляції. За структурою клонів домінували каріотипи з нормальним та нормальним/білятетраплоїдним клонами (78,3 %). Відносно рівня плоїдності частіше реєстрували псевдодиплоїдні клони (12,1 %), гіпердиплоїдію виявлено у 7,2 % випадків. Серед структурних перебудов переважали делеції: за цитогенетичного дослідження - 12,1 %, за допомогою методу i-FISH - 34,5 %. До структурних перебудов, у разі стандартного цитогенетичного дослідження, частіше залучалися хромосоми 13 та 17 (6 і 1,2 % відповідно), за i-FISH - del(17p) та del(13q) (24,1 та 15,5 % відповідно). Атипово низькою була частота транслокацій із залученням гена IgH (14q32) (1,8 %). Нетиповий розподіл сигналів за участі гена IgH вказує на додатковий механізм формування аномального клону. До групи несприятливого генетичного прогнозу перебігу захворювання, за даними цитогенетичного аналізу, віднесено 8,9 % випадків, i-FISH - 43,3 %, а за сукупністю двох методів - 52,2 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського