РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700435<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гапоненко О. 
Визначення енергетичних показників глибокорозпушувача залежно від компонування робочих органів / О. Гапоненко // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр.. - 2018. - Вип. 23. - С. 237-245. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обробіток грунту в технологіях вирощування визначає швидкість розвитку кореневої системи. Технічні знаряддя для реалізації системи основного обробітку грунту визначають енергоощадність. Конструкція лапи глибокорозпушувача запатентована французькою фірмою Agrisem має сім різальних поверхонь, на її основі створено глибокорозпушувачі Cultiplow оснащені лапами TCS 750. Оцінювання експлуатаційно-технологічних показників глибокорозпушувачів виявляє можливості реалізації технологічного потенціалу. Енергетичні показники глибокорозпушувача залежно від компонувальної схеми знаряддя залишалися поза увагою дослідників. Мета роботи - встановити вплив взаємного розташування робочих органів на енергетичні показники роботи глибокорозпушувача, обгрунтувати раціональні режими роботи агрегата. Дослідження проводили на двох варіантах компонування: фронтальне (робочі органи в один ряд); шахова розстановка робочих органів. Енергетичні показники пояснюються протіканням процесу защемлених грунтових масивів у міжлаповому просторі. Під час досліджень глибокорозпушувач агрегатувався з трактором, який розвиває тягове зусилля 30 - 40 кН. Монтування робочих органів глибокорозпушувача за шаховою схемою виконувалося з використанням кронштейнів, відстань між рядами - 630 мм. Вимірювання виконувалися способом тензометрування, серійні тяги в конструкції навісної системи трактора були замінені спеціальними тензоланками. З експериментальних даних отримано рівняння регресії, які відображають залежність тягового опору глибокорозпушувача F від поступальної швидкості агрегата V. В однорядному виконанні енергоємність процесу зі збільшенням швидкості на 5,5 км/год зросла на 22 %, у дворядному - на 14,5 %. За дворядного виконання та швидкості руху 8 км/год тяговий опір менший на 3,5 %, а за швидкості 10 км/год перевага збільшується до 5,8 % порівняно з однорядним. Фактор защемлення грунтових масивів у міжлаповому просторі фронтального виконання глибокорозпушувача додає 5 % енергозатрат. Висновки: за показником буксування раціональними режимами роботи глибокорозпушувача в агрегаті з трактором, який розвиває тягове зусилля 30 - 40 кН, є швидкості до 10 км/год, за таких умов продуктивність обробітку становитиме близько 3 га/год.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського