РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700580<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соловйов С. О. 
Біоінформаційний аналіз ефективності ротавірусних вакцин / С. О. Соловйов, І. В. Дзюблик, В. В. Трохимчук // Фармацевт. журн.. - 2018. - № 5/6. - С. 97-104. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Низка досліджень свідчить, що саме віруси спричиняють від 25 до 60 % випадків гострих кишкових інфекцій (ГКІ), серед яких ротавірусам належить провідна роль у структурі дитячих ГКІ вірусної етіології. Відповідно до рекомендацій ВООЗ вакцинація проти ротавірусної інфекції (РВІ) має бути включена до національної програми імунізації. У зв'язку з різноманіттям циркулюючих генотипів ротавірусів актуальним залишається питання ефективності вакцинопрофілактики РВІ з огляду на динаміку молекулярно-генетичного спектра збудників РВІ в часі. Мета дослідження - моделювання динаміки молекулярно-генетичного спектра збудників РВІ та проведення біоінформаційного аналізу ефективності ротавірусної вакцини. Об'єкт аналізу - результати молекулярно-епідеміологічних досліджень РВІ в м. Київ, проведених з 2007 по 2015 рр. Моделювання динаміки молекулярно-генотичного спектра проводили за допомогою марківської моделі, яка передбачала заміщення з часом часток молекулярно-генетичного спектра ротавірусів іншими відповідно до гомології з вакцинним штамом: гомологія за обома G- та P-генотипами, гомологія за G-генотипом, гомологія за Р-генотипом, відсутня гомологія за обома G- та P-генотипами. Метод розрахунку ефективності ротавірусної вакцини грунтувався на даних клінічних спостережень ефективності вакцини, де було показано різний ступінь її ефективності проти тяжкого гастроентериту, спричиненого ротавірусами з різними генотипами. Частки кожної групи в загальній циркуляції генотипів приймалися як ваги ступеню гомології стосовно вакцинного штаму, а ефективність вакцини проти штамів певної групи гомології було одержано з даних клінічних спостережень. Результати аналізу на основі побудованих кривих розподілу молекулярно-генетичного спектра ротавірусів по відношенню до вакцинного штаму у м. Київ свідчать, що незважаючи на спостережну динаміку молекулярно-генетичного спектра збудників РВІ, очікувана генотип-специфічна ефективність ротавірусної вакцини буде сталою зі значенням 0,835 або 83,5 % проти ротавірусного гастроентериту з тяжкістю за шкалою Vesikari >> 11 балів. Запропоновано математичну модель для прогнозування динаміки молекулярно-генетичного спектра ротавірусів з огляду на гомологію генотипів збудників РВІ по відношенню до вакцинного штаму. За даними молекулярно-епідеміологічних досліджень ротавірусів в м. Київ визначено параметри запропонованої математичної моделі, а на її основі - динаміку молекулярно-генетичного спектра збудників РВІ. З використанням математичного моделювання визначено очікувану генотип-специфічну ефективність ротавірусної вакцини на прикладі м. Київ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р266.9 + Р514.19-533

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського