РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700593<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нестер А. А. 
Обгрунтування видобутку міді зі стічних вод / А. А. Нестер // Металург. та гірничоруд. пром-сть. - 2018. - № 5. - С. 94-98. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Об'єкт дослідження - можливість використання міді зі стічних вод виробництва плат та гальваніки. Розглянуто сучасний стан з видобутку мідних руд і виробництва міді в Україні. Мета роботи - необхідність зменшити вплив стічних вод на навколишнє середовище. Результат роботи - пропозиція використання виділеної міді як сировини для промисловості. Одним з найбільш бажаних шляхів розв'язання проблеми відновлення травильних властивостей розчинів є підтримка їх постійними протягом усього процесу травлення, ліквідації стічних вод та добування стравленої міді проведенням електрохімічної регенерації травильних розчинів. Можливість електрохімічно регенерувати властивості розчинів доведено працями зарубіжних та вітчизняних дослідників. У наш час сконструйовано та впроваджено у виробництво установки електрохімічної регенерації даних розчинів, що виключають шкідливі скидання та видаляють мідь. Щоб уникнути нагромадження шламів на території підприємств запропоновано використовувати технологію регенерації відпрацьованих розчинів травлення, за якої виділений метал використовується як вторинна сировина для виробництва міді, а регенерований розчин повторно використовується для травлення друкованих плат. В основній частині викладено аспекти видобутку корисних копалин (міді) шахтним і відкритим способом. Наведено дані щодо розвіданих запасах мідних руд в Україні й реальні потреби в міді для успішної роботи промислових підприємств. Як приклад розглянуто стан з утворенням шламів під час роботи ліній травлення друкованих плат за нормальної роботи на повну потужність. Так, за продуктивності лінії травлення 14 м<^>2/год кількість шламів у разі місячної роботи в одну зміну складе приблизно 2400 - 2500 кг. Це призводить до нагромадження на територіях підприємств значних кількостей небезпечних відходів, які практично завдають шкоди грунтам, навколишньому середовищу. Стисло викладено основні аспекти негативного впливу відходів виробництва плат і гальванічного виробництва на навколишнє середовище. Наведено розрахунки сумарного індексу небезпеки шламу за існуючого становища зберігання шламів на території підприємств. Наукова новизна роботи полягає в тому, що виявлено механізм одержання додаткової сировини зі стічних вод виробництва друкованих плат. Практична значущість полягає в тому, що одержані результати можуть бути застосовані у виробництві друкованих плат для зменшення впливу відходів виробництва на навколишнє середовище, а також одержання дешевої сировини зі стічних вод промислових підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.1(4Укр) + З85-06-43 + И333.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського