РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700818<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stepanov Yu. M. 
Sonological methods for diagnosing liver steatosis and fibrosis in children = Сонологічні методи діагностики стеатозу та фіброзу печінки в дітей / Yu. M. Stepanov, N. Yu. Zavhorodnia, O. Yu. Lukianenko, V. B. Yahmur, I. S. Konenko, O. P. Petishko // Гастроентерологія. - 2018. - 52, № 3. - С. 135-142. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Ультразвукове дослідження (УЗД) є найбільш поширеним методом візуалізації, що використовується для діагностики стеатозу печінки. Мета роботи - порівняння можливостей діагностики стеатозу (СП) і фіброзу печінки за допомогою стандартного УЗД, зсувнохвильової еластографії (ЗХЕГ) зі стеатометрією (СМ) і транзієнтною еластографією (ТЕГ) із визначенням САР. В обстеження включено 90 пацієнтів віком від 5 до 17 років, середній вік пацієнтів становив (12,08 +- 2,71) року. Визначення наявності та ступеня СП проведено за допомогою апарата FibroScan 502 Touch F60156 (Echosens, Франція) з дослідженням САР. Усім дітям проведено УЗД паренхіми печінки В-методом з одночасною ЗХЕГ і СМ на апараті Ultima PA ("Радмір", Харків). Залежно від наявності стеатозу, що визначався за показником САР, і надмірної ваги й ожиріння (НВО) пацієнти були розподілені на 3 групи: 1 - 45 пацієнтів із СП і НВО (50,0 %), 2 - 35 пацієнтів із НВО без стеатозу (38,9 %), 3 (група контролю) - 10 пацієнтів із нормальною вагою без стеатозу (11,1 %). Для хворих зі стеатозом було характерним підвищення ехогенності печінки (75,0 % пацієнтів). У дітей 1 групи в 2,2 разу частіше спостерігалась змінена структура паренхіми печінки у порівнянні з показниками дітей 2 і 3 груп. Жорсткість тканини печінки в обстежених хворих коливалась від 2,3 до 8,8 кПа, а показник САР - від 108 до 349 дБ/м. У переважної більшості (96,1 %) пацієнтів фіброз був відсутнім; перший і другий ступінь фіброзу реєструвався лише в 3-х пацієнтів (3,9 %) 1 групи. За даними СМ печінки середні показники коефіцієнта затухання ультразвуку в дітей 1 групи були вірогідно вищими у порівнянні з контрольною групою (p << 0,05). Чутливість методу ЗХЕГ щодо виявлення фіброзу печінки у порівнянні з ТЕГ становила 83,33 %, специфічність - 60,0 %, позитивна прогностична цінність - 15,15 %, негативна прогностична цінність - 97,67 %. У ході порівняння методів СМ і САР-функції ТЕГ у діагностиці СП у дітей 1 групи виявлено збіг у 15 із 26 випадків, що відповідає діагностичній ефективності 57,7 %. Таким чином, поєднання ультразвукових режимів оцінки структурних змін печінки з ЗХЕГ і СМ надає можливість оцінити стадію фіброзу та ступінь стеатозу в контексті мультипараметричного УЗД у дітей із дифузними змінами паренхіми печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського