РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700821<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сірчак Є. С. 
Сучасні підходи до терапії синдрому подразненого кишечника через призму осі "кишечник - мозок" / Є. С. Сірчак // Гастроентерологія. - 2018. - 52, № 3. - С. 157-167. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Синдром подразненого кишечника (СПК) - один із найбільш частих функціональних розладів шлунково-кишкового тракту. Значну роль у його виникненні відіграє взаємодія факторів зовнішнього середовища й індивідуальних особливостей пацієнта. Серед останніх виділяють, зокрема, порушення моторики кишечника, вісцеральну гіперчутливість, знижену активність імунної системи, порушення бар'єрної функції кишечника, мікрозапалення (low-grade) та зміни кишкової мікробіоти внаслідок порушення функціонування сигнальної системи між кишечником і головним мозком. Наведено сучасні відомості про вплив мікробіоти кишечника на функціонування мозку через вісь, що включає центральну нервову систему, блукаючий нерв, обмін триптофану, нейроендокринні та нейроімунні системи, гіпоталамо-гіпофізарно-надниркову, вегетативну нервову й ентеральну нервову системи. Висвітлено доцільність та ефективність використання засобу Альфлорекс (штам B. infantis 35624) для сприяння зменшенню всіх клінічних симптомів СПК, що пов'язано з його імуномодулювальним, протизапальним ефектами, а також впливом на обмін триптофану та серотоніну, який, своєю чергою, модулює моторну діяльність і вісцеральну гіперчутливість через нормалізацію передачі сигналів між кишечником і мозком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського