РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000700844<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гулюк А. Г. 
Особливості перебігу гострої периапікальної інфекції у військовослужбовців Збройних сил України / А. Г. Гулюк, П. А. Шмідт // Вісн. стоматології. - 2018. - 29, № 3. - С. 47-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Нині захворювання періодонту посідають третє місце за частотою звернень після карієсу та пульпіту. У літературних джерелах наводяться численні дані, які свідчать про те, що звернення пацієнтів за кваліфікованою стоматологічною допомогою з діагнозом "періодонтит" складає від 15 до 30 % стоматологічних хворих. Головну роль у розвитку верхівкового періодонтиту відводять інфекційному фактору. Однак, інтенсивність і характер запалення в періодонті залежать не тільки від мікробів і їх токсинів, але і від стану місцевої і загальної реактивності організму. Соціально побутові умови військовослужбовців навіть у мирний час істотно відрізняються від умов життя і трудової діяльності цивільного населення. Найчастіше "військовий працює" позбавлений суворої регламентації величини і тривалості фізичних, інтелектуальних навантажень. Військова служба може бути пов'язана зі зміною умов життя і побуту, крім того, вона відрізняється ізоляцією від навколишнього світу. Таким чином, спостерігається підвищена (майже у п'ять разів) тенденція переходу періапікальної інфекції на періост у рядових військовослужбовців в порівнянні з офіцерським складом, що диктує необхідність вивчення особливостей перебігу періапікальної інфекції у даного контингенту для правильної організації профілактики цього ускладнення. Проведено порівняння протікання перебігу періапікальної інфекції у військовослужбовців строкової служби та офіцерського складу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського