РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gusak A. 
Martin's kinetic mean-field model revisited - frequency noise approach versus Monte Carlo = Знову про Мартанову кінетичну середньопольову модель: частотно-шумовий підхід у порівнянні з методом Монте-Карло / A. Gusak, T. Zaporozhets // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2018. - 40, № 11. - С. 1415-1435. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Запропоновано розвиток нелінійної кінетичної середньопольової моделі Жоржа Мартана 1990 р. Показано, що у наближенні квазістаціонарності вона відповідає Хачатуряновому моделю. Строго доведено, що Мартанова модель та її 3D-версія завжди забезпечують зменшення вільної енергії та не надають змогу моделювати подолання бар'єру вільної енергії разом з зародкуванням. Для реалізації процесів зародкування в середньопольових моделях необхідно вводити шум. На відміну від поширеного способу введення шуму (як шуму концентрації), автори вводили шум частоти обмінів місцями через стрибки як основну причину флюктуацій. Новий метод називається SKMF (Stochastic Kinetic Mean Field). Досліджено та порівняно дисперсію та просторові кореляції флюктуацій концентрації за допомогою трьох методів - прямого моделювання за методом Монте-Карло, числового моделювання за методом SKMF й аналітичного наближення в межах SKMF. Порівняння цих методів підтверджує відповідність певної амплітуди шуму частот усередненню по відповідній скінченній кількості Монте-Карло-запусків (по скінченній кількості копій канонічного ансамблю).


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3в641

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського