РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701324<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pirog T. P. 
The properties of surfactants synthesized by Acinetobacter calcoaceticus IMV B-7241 on refined and waste sunflower oil = Властивості поверхнево-активних речовин, синтезованих Acinetobacter calcoaceticus ІМВ B-7241 на рафінованій і відпрацьованій соняшниковій олії / T. P. Pirog, D. A. Lutsai, S. I. Antonuk, I. V. Elperin // Biotechnologia Acta. - 2018. - 11, № 6. - С. 82-91. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Мета роботи - порівняти антимікробну та антиадгезивну активність (зокрема й здатність до руйнування біоплівок), а також вплив на деструкцію нафтових забруднень поверхнево-активних речовин (ПАР), синтезованих у процесі культивування Acinetobacter calcoaceticus ІМВ B-7241, на рафінованій та відпрацьованій соняшниковій олії. Поверхнево-активні речовини екстрагували із супернатанта культуральної рідини сумішшю хлороформу і метанолу (2:1). Кількість адгезованих клітин і ступінь руйнування біоплівки визначали за спектрофотометричним методом, антимікробні властивості - за показником мінімальної інгібуючої концентрації (МІК). Концентрацію нафти у воді вимірювали за допомогою вагового методу після екстрагування гексаном. Встановлено, що мікробні ПАР, синтезовані у середовищі з 2 % як рафінованої, так і відпрацьованої олії, характеризувалися високою антимікробною (МІК щодо бактеріальних тест-культур 0,8 - 29 мкг/мл, щодо Candida albicans Д-6 - 26 - 58 мкг/мл) та антиадгезивною (зниження кількості прикріплених до абіотичних поверхонь клітин тест-культур бактерій і грибів на 35 - 70 %, руйнування біоплівок у середньому на 40 - 44 %) активністю. Підвищення концентрації відпрацьованої олії у середовищі до 4 % супроводжувалося утворенням мікробних ПАР з невисокою антимікробною активністю, за наявності яких ступінь деструкції нафти у воді (3 - 6 г/л) на 20-ту добу досягав 80 - 88 %, що на 10 - 16 % вище, ніж у разі використання поверхнево-активних речовин, синтезованих у середовищі з 2 % олії. Наведені дані свідчать про необхідність проведення досліджень впливу умов культивування продуцентів на властивості синтезованих мікробних ПАР з метою одержання цільового продукту зі стабільними наперед заданими властивостями залежно від галузі практичного застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.148.1*87 + Л785-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського