РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701330<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Белоліпський В. О. 
Методологія оцінювання вологозабезпеченості грунтів агроландшафту / В. О. Белоліпський // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2018. - Вип. 87. - С. 35-45. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Методологія розробки заходів з підвищення вологозабезпеченості грунтів агроландшафту включає послідовний методичний аналіз (з використанням ГІС-технологій) за такими тематичними етапами: оцінка неоднорідності природних факторів вологозабезпеченості (вміст гумусу, щільність будови, змитість грунту, ступінь захищеності лісосмугами інші) для виявлення диференційованого впливу заходів грунтозахисного землеробства; теоретичне обгрунтування за кластерним методом найбільш важливих асоціацій факторів, які впливають на вологозабезпеченість з метою формалізації цього процесу; оцінювання функціонування агроландшафту за вмістом у грунті доступної вологи або її дефіцитом, виходячи з особливостей геостатистики агрофізичних та агрохімічних властивостей грунту; розробка емпіричних моделей вологозабезпеченості за окремими періодами (жовтень - квітень і травень - вересень). Наведено практичні результати оптимізації параметрів вологозабезпеченості в різних природно-антропогенних групах агроландшафтів у системі неоднорідності рельєфних, грунтових (вміст гумусу, еродованість, дефіцит вологи) та екологічних чинників і їх взаємозв'язку за періодами органогенезу сільгоспкультур. Моделі для оцінювання вологозабезпеченості і ірунтозахисного функціонування агроландшафту побудовано за такими показниками: коефіцієнт зволоженості ірунту; ГТК; нормовані опади; вміст гумусу; коефіцієнт змитості грунту; щільність будови грунту; висота на профілі; коефіцієнт захисної дії лісосмуг; агрофон.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.241 с1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського